Maros megyében, Nyárádszeredában folytatódott a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság, amelyen folyatta győzelmi sorozatát az éllovas Marosvásárhelyi Active7 csapata.
A Hargita megyei bajnokságban idén is – meghívottként – három Maros megyei csapat vesz részt.
Íme, a mezőny: Szováta, Csíkszeredai NKSZ, Marosvásárhelyi Active7, Zetelaka, Nyárádszereda, Felcsík, Székelyudvarhelyi Hargita KK, Szentegyháza és Székelykeresztúr.
A Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) által szervezett vetélkedőn kilenc csapat indult. A 2023–2024-es kiírás első teremtornáját Székelyudvarhelyen rendezték októberben, a másodikat Szentegyházán novemberben, a harmadikat decemberben Szovátán, a negyediket januárban Marosvásárhelyen, az ötödiket februárban Székelykeresztúron, a hatodikat március elején Zetelakán, a hetediket pedig most, március végén Nyárádszeredában.
A hétvégi tornán csak nyolc csapat lépett pályára, a Székelyudvarhelyi Hargita KK már korábban lejátszotta soron következő mérkőzéseit.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Pontosztozkodással zárult az újoncok csatája a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 3. fordulójában. A Sepsi OSK gyorsan válaszolt a Corvinul vezető góljára, ahol a két csapatnak a hőséggel is meg kellett küzdenie.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!