Magyar siker az kézilabda-Eb főpróbáján

MTI 2022. január 08., 22:17 utolsó módosítás: 2022. január 08., 22:18

A magyar férfi kézilabda-válogatott legyőzte Bahrein együttesét a csütörtökön kezdődő Európa-bajnokság főpróbáján.

Döcögött a játék, de aztán beindult a gépezet Fotó: Facebook/kezivalogatott

Csütörtökön a magyarok Fehéroroszország elleni edzőmeccse koronavírusos esetek miatt elmaradt, így a közel-keletiek elleni volt az egyetlen felkészülési találkozójuk. A magyarok húszfős keretéből egyedül a beálló Bánhidi Bence hiányzott kisebb derékfájdalmai miatt.

Eleinte mindkét kapu előtt pontosabbak voltak a vendégek, így 7–4-re elléptek, a pihenőig sok volt a hiba, Bahrein meg is tartotta előnyét a félidő végéig (18–19).

A szünet után cserékre került sor hazai oldalon, ezek viszont nagyszerűen sikerültek, hiszen a magyar válogatott egy 4–0-s sorozattal kezdett. A folytatás is hasonlóan jól sikerült, a 43. percben már 27–22 volt az állás.

A mezőnyben is újabb változtatások történtek, de emiatt nem tört meg a lendület, a magyarok nagy kedvvel, lendületesen kézilabdáztak, a két csapat negyedik egymás elleni mérkőzésén a piros-fehér-zöldek negyedszer győztek.

A magyar-szlovák közös rendezésű kontinenstorna B csoportjában a magyarok csütörtökön 21.30-tól Hollandiával, vasárnap 19 órától Portugáliával, majd január 18-án 19 órától Izlanddal találkoznak a budapesti MVM Dome-ban. A középdöntőbe az első két helyezett jut.