Magyar mosoly a románok elleni kézimeccsen

2020. december 14., 23:13

Nulla ponttal várta mind a magyar, mind a román válogatott az egymás elleni középdöntőbeli mérkőzést a női kézilabda Európa-bajnokságon. Ez most leginkább csak presztízscsata volt.

A lefújáskor a magyarok örülhettek Fotó: EHF Euro

Az már biztos volt a hétfő esti meccs előtt, hogy egyik nemzeti együttes sem játszik helyosztó mérkőzést a dániai kontinenstornán. Nem sok mindenről döntött tehát a magyar–román összecsapás, egy találkozó volt a sok közül az Európa-bajnokságon.

A magyarok kezdtek jobban, 3–1-re vezettek, viszonylag gyorsan kiegyenlített az ellenlábas. Sok volt a pontatlanság támadásban a románok részéről, 4–4 után három gólt kaptak, a 11. percben 7–4 lett.

A két szélső, Schatz és Lukács lőtte a gólokat, túloldalt inkább középről születtek a találatok, a beálló Ostase és Neagu zörgette meg a hálót, a 20. percig tartotta a kétgólos előnyét a magyar gárda.

Az első felvonás utolsó fele aztán a Bogdan Burcea által irányított együttesé lett, hétperces magyar gólcsendre négyet termeltek Laslóék, a 24. percben lett egyenlő (12–12), a pihenőre pedig minimális előnnyel a románok mehettek (13–14).

Mindkét csapat nagyot harcolt, egyik sem tudta leszakítani a másikat, a görcsös játék, a technikai hibák jellemezték a második játékrészt. Hol az egyik, hol a másik vezetett.

21–20-nál befagyott az eredményjelző, négy minutumig egyik együttes sem lőtt gólt, aztán a románok egyik legjobbja, Ostase egyenlített ki. A végjátékba jobban kijött a lépés a magyaroknak – talán valamivel jobban akarták a győzelmet –, azaz sikerült összehozniuk háromgólos előnyt az 58. percben (25–22), ami aztán végül a végső diadalukat is jelentette.

A középdöntők zárónapján kedden a románok a hollandok, a magyarok a norvégok ellen lépnek pályára.

Női kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, II-es csoport, 2. forduló:

Magyarország–Románia 26–24 (13–14).
Gólszerzők: Schatzl Nadine 7, Lakatos Ria 5, Szöllősi-Zácsik Szandra 4, Klujber Katrin 3, Lukács Viktória, Helembai Fanny, Kovacsics Anikó 2-2, Háfra Noémi 1, illetve Ostase Lorena 8, Neagu Cristina 5, Laslo Cristina, Buceschi Eliza 3-3, Seraficeanu Sonia 2, Iuganu Ana, Popa Laura, Dinca Elena 1-1.