Egyszerű volt a képlet a román együttes számára, amely miután szombaton este kikapott Norvégiától, vasárnap délután legalább öt találattal kellett legyőzze a montenegróiakat ahhoz, hogy kijusson az olimpiára.
Jól is játszottak támadásban a román játékosok, akik az elején folyamatosan lépéselőnyben voltak.
Két gólnál többel azonban nem tudtak elhúzni a tornaházigazdáktól, akik a szünethez közeledve még fordítottak is, az első félidő mégis döntetlennel zárult.
Mindkét oldalon, de főleg a vendégeknél nagyon gyenge volt a kapusteljesítmény, Julija Dumanszka mindössze egy lövést tudott hárítani.
Hasonlóan alakult a játék a második játékrészben is, állandósult az egy-két gólos vendégelőny.
A románok ekkor azonban már egyre többet rontottak támadásban, többek között egymás után három hétméterest is kihagytak.
Ráadásul, húsz perccel a vége előtt nehéz helyzetbe kerültek, amikor a masszív beálló Crina Pinteát elveszítették, aki piros lapot kapott.
A végére Montenegró átvette a vezetést, az utolsó tíz percben pedig már esélytelen maradt a román csapat.
Az utolsó percekben Cristina Neagu góljaival hiába fordított, és nyert három találattal, ez nem volt elegendő, így lemarad a nyári tokiói olimpiáról.
Női kézilabda, olimpiai selejtezőtorna, 3. csoport, 3. forduló:
Montenegró–Románia 25–28 (15–15).
A csoport végeredménye: 1. Montenegró 2 pont (gólkülönbség 53–51), 2. Norvégia 2 (52–52), 3. Románia 2 (52–54).
Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!