Lemarad az olimpiáról a román női kéziválogatott

Horváth Bálint Ottó 2021. március 21., 18:45 utolsó módosítás: 2021. március 21., 18:47

Megnyerte a Montenegró elleni sorsdöntő mérkőzést a román női kézilabda-válogatott a podgoricai olimpiai selejtezőtorna utolsó fordulójában, de a háromgólos siker nem volt elegendő a tokiói kvóta kiharcolásához.

Archív Fotó: IHF

Egyszerű volt a képlet a román együttes számára, amely miután szombaton este kikapott Norvégiától, vasárnap délután legalább öt találattal kellett legyőzze a montenegróiakat ahhoz, hogy kijusson az olimpiára.

Jól is játszottak támadásban a román játékosok, akik az elején folyamatosan lépéselőnyben voltak.

Két gólnál többel azonban nem tudtak elhúzni a tornaházigazdáktól, akik a szünethez közeledve még fordítottak is, az első félidő mégis döntetlennel zárult.

Mindkét oldalon, de főleg a vendégeknél nagyon gyenge volt a kapusteljesítmény, Julija Dumanszka mindössze egy lövést tudott hárítani.

Hasonlóan alakult a játék a második játékrészben is, állandósult az egy-két gólos vendégelőny.

A románok ekkor azonban már egyre többet rontottak támadásban, többek között egymás után három hétméterest is kihagytak.

Ráadásul, húsz perccel a vége előtt nehéz helyzetbe kerültek, amikor a masszív beálló Crina Pinteát elveszítették, aki piros lapot kapott.

A végére Montenegró átvette a vezetést, az utolsó tíz percben pedig már esélytelen maradt a román csapat.

Az utolsó percekben Cristina Neagu góljaival hiába fordított, és nyert három találattal, ez nem volt elegendő, így lemarad a nyári tokiói olimpiáról.

Női kézilabda, olimpiai selejtezőtorna, 3. csoport, 3. forduló:
Montenegró–Románia 25–28 (15–15).

A csoport végeredménye: 1. Montenegró 2 pont (gólkülönbség 53–51), 2. Norvégia 2 (52–52), 3. Románia 2 (52–54).