Pénteken délután a városi sportcsarnokban lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály hatodik játéknapján, a Nagybányai Minaur fiókcsapatát látta vendégül.
A fiatal ellenfelével szemben már a első pillanatoktól megragadta a kezdeményezést a Sipos Lóránt által irányított gárda. Csupán az első öt percben volt szoros az állás, onnan kezdve fokozatosan elhúzott a házigazda, összehozta azt, hogy két számjegyű legyen a különbség, a pihenőkor 30–18 állt az eredményjelzőn.
A második félidőben mindenki megkapta a játéklehetősége, éltek is vele a Hargita megyeiek, hiszen nem csupán a mezőnyjátékosok, de még a kapusuk is gólt jegyzett.
Papírforma alapján ez volt a VSK Udvarhely negyedik győzelme a pontvadászatban, továbbra is az első két hely megszerzéséért harcol, azaz a rájátszás felsőházába kerüléséért.
Férfi kézilabda, A osztály, D csoport, 6. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Nagybányai Minaur II. 48–34 (30–18).
A hazaiak gólszerzői: Jére Róbert, Fekete Róbert és Komporály Attila 6-6, Tófalvi Krisztián és Csibi Hunor 5-5, Katona Tamás, Hadnagy Lóránt, Mátyás Demeter, Dănuț Teiu és Kónya Hunor 3-3, Palatka Barna és Ferenczi Botond 2-2, Kovács Róbert 1.
A játéknap további eredményei: Tordai Potaissa II.–Fogarasi VSK 35–39, Segesvári CNE–Vidombáki Sporting 23–36, a Segesvári VSK–Kolozsvári U II. meccset később rendezik.
Az élmezőny: 1. Fogaras 15 pont, 2. Segesvári VSK 13, 3. Udvarhely 13.
Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.
Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.
Ittas sofőr okozott anyagi kárral járó balesetet Csíkszeredában kedden, de Gyergyószentmiklóson és Székelyudvarhelyen is alkoholos befolyásoltság alatt vezető sofőröket szűrtek ki a rendőrök – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
A Kolozsvár közeli Magyarlétán helyezik örök nyugalomra Mihai Alettát, akit a járdán gázolt halálra egy személygépkocsi a kincses város központjában hétfőn. A szörnyű baleset mélyen megdöbbentette a lakosságot.
Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!