Lelépte ellenfelét a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. október 22., 19:51

Az első félidőben annyi gólt lőtt, mint amennyi percet játszottak. A másodikban visszavettek, de még így sem volt kérdés, hogy megszerzi a pontokat a székelyföldi kézicsapat.

Csak szórták a találatokat Fotó: Erdély Bálint Előd

Pénteken délután a városi sportcsarnokban lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály hatodik játéknapján, a Nagybányai Minaur fiókcsapatát látta vendégül.

A fiatal ellenfelével szemben már a első pillanatoktól megragadta a kezdeményezést a Sipos Lóránt által irányított gárda. Csupán az első öt percben volt szoros az állás, onnan kezdve fokozatosan elhúzott a házigazda, összehozta azt, hogy két számjegyű legyen a különbség, a pihenőkor 30–18 állt az eredményjelzőn.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második félidőben mindenki megkapta a játéklehetősége, éltek is vele a Hargita megyeiek, hiszen nem csupán a mezőnyjátékosok, de még a kapusuk is gólt jegyzett.

Papírforma alapján ez volt a VSK Udvarhely negyedik győzelme a pontvadászatban, továbbra is az első két hely megszerzéséért harcol, azaz a rájátszás felsőházába kerüléséért.

Férfi kézilabda, A osztály, D csoport, 6. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagybányai Minaur II. 48–34 (30–18).
A hazaiak gólszerzői: Jére Róbert, Fekete Róbert és Komporály Attila 6-6, Tófalvi Krisztián és Csibi Hunor 5-5, Katona Tamás, Hadnagy Lóránt, Mátyás Demeter, Dănuț Teiu és Kónya Hunor 3-3, Palatka Barna és Ferenczi Botond 2-2, Kovács Róbert 1.

A játéknap további eredményei: Tordai Potaissa II.–Fogarasi VSK 35–39, Segesvári CNE–Vidombáki Sporting 23–36, a Segesvári VSK–Kolozsvári U II. meccset később rendezik.

Az élmezőny: 1. Fogaras 15 pont, 2. Segesvári VSK 13, 3. Udvarhely 13.