Szilágyi Zoltán szövetségi edző csapata hibátlanul menetelt, az eddigi öt találkozóját megnyerte a kontinensviadalon.
A legjobb négy között a románok elleni összecsapás szorosan indult. A szünetben két góllal (18-16) vezettek a magyarok, de 21-21-ig egyik fél sem tudott ellépni. Ezt követően azonban a magyar csapat egyre nagyobb előnyre tett szert és végül nyolc találattal kerekedett felül.
A magyar válogatottól Csíkos Luca és Simon Petra Anna egyaránt hét találattal zárt, a mérkőzés legeredményesebbje pedig a házigazdáktól Alisia Lorena Boiciuc bizonyult kilenc góllal.
A magyar női ifjúsági válogatott 2002, 2009, 2013, 2019 és 2021 után jutott ismét döntőbe a magyar szövetség közösségi oldalának beszámolója alapján.
A finálét vasárnap 19.45-től játsszák, ebben a korosztályban a legutóbbi két kontinenstornát Magyarország nyerte.
A másik elődöntőben a dánok hosszabbítást követően 38-35-re kerekedtek a portugálok fölé.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hét pontban rögzítette a Fidesz választási vereségében közrejátszó okokat Fodor Gábor liberális politikus a Krónikának, rámutatva arra is, hogyan „ásta meg magának a gödröt” a volt kormánypárt.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!