A sorsoláson az A divízió csapatai mellett a Bölények Ligájából azon együttesek nevei kerültek be az urnákba, akik nem szerepelnek az európai kupákban.
A VSK Udvarhely neve az utolsó párosban került nyilvánosságra, másodosztályos ellenfelet, a CSU Tg. Jiu csapatát kapta a kupa első fordulójában, a mérkőzést a tervek szerint kedden, október 1-én 14.30-tól rendezik Zsilvásárhelyen. A továbbjutás egy találkozón dől el.
A VSK Udvarhely az élvonalban négy fordulót követően a 10. helyen áll, a legutóbbi fordulóban hangzatos sikert ért el, amikor hazai pályán 28–22-re verte a Temesvári SCM Polit. A bajnokságban szombaton 18.30-kor lép pályára Sipos Lóránt vezetőedző együttese, a 12. helyezett CSM Focșani vendége lesz.
A CSU Tg. Jiu kiütéses vereséggel kezdte a másodosztály új szezonját, hazai pályán 39–22-re kapott ki a Nagyváradi VSK-tól, a második fordulóban viszont javított, egy góllal, 30–29-re nyert Nagyszentmiklóson. Következő bajnokiját vasárnap hazai pályán játssza, a Resicabányai CSM-t fogadja.
Férfi kézilabda Román Kupa, 1. forduló:
Segesvári VSK–CSM Focșani,
CSM Vaslui–Bukaresti Steaua,
CSU Craiova–a Resicabányai CSM/Medgidia előselejtező győztese,
HC Buzău–Temesvári SCM Poli,
Temesvári CSU Poli–CSU Suceava,
Galaci CSU–Fogarasi VSK,
CSU Pitești–Nagyszentmiklósi Egyesülés,
Vidombáki Teutonok–Bákói CSM,
CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu–VSK Udvarhely,
Nagyváradi VSK–Kolozsvári U,
Jászvásári CS Poli–CSM Alexandria.
Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
A Kolozsvári CFR 3–2-es győzelmet aratott az U elleni városi rangadón, ám a mérkőzés utóélete beárnyékolta a futballt. Cristiano Bergodi lefújás utáni viselkedése komoly botrányt kavart, az ügynek pedig súlyos fegyelmi következményei lehetnek.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Gazdát cserélt Románia egyik legdiszkrétebb luxusingatlana: a Nicolae Ceaușescu néhai kommunista diktátor számára 1985-ben épített vadászpavilon, a ma Hadar Chalet néven ismert hegyvidéki rezidencia.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!