Az A osztály két csoportjának hatodik helyezettje csapott össze a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, ám a kilátogató nézők mintegy öt percig láthattak kiegyenlített csatát, hiszen innentől a házigazda lányok fokozatosan elléptek az eredményjelzőn.
A 19. percben lett először öt közte (11–6), ez a különbség a szünetig hétre duzzadt.
Térfélcserét követően is a hazaiak diktálták az iramot, a bákói lányok nem bírták tartani a ritmust, egyre nagyobbra nyílt az olló, a Hargita KK végül 12 góllal, 40–28-ra nyert.
Sikerével bejutott az első fordulóba Mester Zsolt vezetőedző csapata, a lányok január közepén hazai pályán a Virágok Ligája jelenlegi 8. helyezettjét, a SCM Universitatea Craiova gárdáját fogadják. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-nek nem kellett játszania az előselejtezőben, az első fordulóban a másodosztály B csoportjának 3. helyezettjéhez, a Románvásári CSM-hez látogat.
Ez volt az idei év utolsó tétmeccse a Hargita KK számára, jöhet a téli szünet.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Elhagyott, megszaggatott hátizsákra bukkantak a hegyimentők a Brassótól délre található Nagykőhavason, ahol számos medve jelenlétét jelentették az elmúlt időszakban is.
Napok óta borzolja a kedélyeket és minden bizonnyal még jó ideig felháborodás övezi a helyi illetékek drasztikus januári megemelését, amely már csak azért is lesz nehezen megemészthető, mert hamarosan újabb ingatlanadó-növelés következhet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!