Sima sikerrel kezdtek a magyarok a női kézilabda vb-n

Székely Sport , MTI 2023. december 01., 09:53 utolsó módosítás: 2023. december 01., 09:55

A papírformának megfelelően sima győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar válogatott az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon: a helsingborgi B csoport csütörtöki nyitónapján 35–12-re kerekedett Paraguay legjobbjai fölé.

Fölényesen nyertek a magyarok a nyitányon Fotó: MTI/Ilyés Tibor

A nagy esélyes magyar csapat ugyan fölényben játszott, és hamar ellépett az ellenféltől, de az első félidőben a támadójátéka nem volt kimagasló, így a szünetben még csak kilenc gólos volt az előnye. A folytatásban viszont eredményesebbek voltak a magyar játékosok, akik a jól működő védekezés mellett ezúttal húsz alkalommal találtak be, és végül nagyarányú győzelemmel kezdték menetelésüket a tornán.

A magyar nemzeti csapat szombaton 21.30-tól Kamerunnal, hétfőn 21.30-tól a csoportkört ugyancsak magabiztos sikerrel kezdő Montenegróval találkozik. A kvartett első három helyezettje jut tovább a középdöntőbe, ahol a Svédország, Horvátország, Kína, Szenegál négyes három továbbjutójával játszhatnak a magyarok Göteborgban, innen az első két helyen végző együttes kerül a negyeddöntőbe.

Női kézilabda-világbajnokság, B csoport, 1. forduló:
Magyarország–Paraguay 35–12 (15–6).
A magyarok gólszerzői: Szöllősi-Schatzl Nadine, Klujber Katrin 5-5, Töpfner Alexandra, Juhász Gréta 4-4, Papp Nikoletta, Vámos Petra, Kuczora Csenge, Simon Petra, Márton Gréta 3-3, Pásztor Noémi, Győri-Lukács Viktória 1-1.