Kijött a gödörből a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. március 05., 19:34 utolsó módosítás: 2022. március 05., 19:37

Három egymás után elveszített mérkőzést követően nagy szüksége volt a győzelemre a VSK Udvarhelynek a férfi kézilabda A-osztály felsőházi rájátszásában. Remek játékkal rukkoltak elő a Resicabányai VSK ellen.

Jól zárt az udvarhelyiek védelme Fotó: Beliczay László

Szombaton délután hazai mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A-osztály felsőházi rájátszásának 4. fordulójában. A Sipos Lóránt által irányított gárda három vereséget gyűjtött az utóbbi időszakban – kétszer a bajnokságban, egyszer a kupában kaptak ki. Elsőre nem volt könnyű dolguk ezt megtörni, hiszen a városi sportcsarnokba az a Resicabányai VSK látogatott, amelyik ezidáig mindhárom meccsét megnyerte.

A vendégeké volt a meccs eleje, 2–4-et követően viszont tökéletes tíz percet hozott össze a házigazda. Védekező játékuk, kapusteljesítményük szinte tökéletes volt, zsinórban lőttek hatot, így a 18. percben 8–4-re vezettek. Ez az előnyt megmaradt a szünetig (16–13).

Fotó: Beliczay László

A második játékrészben is sokkal jobban kézilabdázott a székelyföldi csapat, Orbán Szilárd hálóőr remekelt, mezőnyben pedig Ferenczi Botond és Angelo Tăuțean szórták a gólokat. A 40. minutumban már 24–17 állt az eredményjelzőn.

Képtelen volt az újításra a Resicabánya, a végjátékra az ifjúsági játékosok is megkapták a játéklehetőséget. Megvan a második udvarhelyi diadal a felsőházban, egyben visszatértek a győzelmi útra.

Férfi kézilabda A-osztály, felsőházi rájátszás, 4. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Resicabányai VSK 32–23 (16–13).
A hazaiak gólszerzői: Angelo Tăuțean 9, Ferenczi Botond 6, Komporály Attila 5, Konya Hunor és Katona Tamás 3-3, Tófalvi Tamás, Jére Róbert és Tófalvi Krisztián 2-2.