Csütörtökön három párharcnak is otthont ad a városi sportcsarnok. A férfi kézilabda Bölények Ligája augusztus végi rajtjára hangoló VSK Székelyudvarhely felkészülési tornát szervez, az első nap pedig két meccset rendeznek.
16 órától a szintén élvonalbeli CSU Suceava a másodosztályos Segesvári VSK-val csap össze, aztán 19 óra 30 perctől a helyi VSK a Bukaresti CSM-vel játszik tesztmeccset.
A két párharc között a nőké lesz a főszerep, az Esztergomi Vitézek a Nagybányai Minaurral mérkőzik meg.
A magyar élvonalbeli együttesnek vezetőedzőjeként tér vissza új klubjával Székelyudvarhelyre Elek Gábor. A Ferencváros korábbi vezetőedzője, a magyar női kézilabda-válogatott egykori szövetségi kapitánya immár sokadjára látogat el Székelyföldre.
A Magyar Kézilabda-szövetség határon túli edzőképzési programjának keretében tartott szakmai felkészítőt a Székelyföldi Kézilabda Akadémia edzőinek, a szurkolók számára pedig minden bizonnyal örökre emlékezes marad, hogy a tokiói olimpia előtt a magyar női kézilabda-válogatott szövetségi kapitányaként Székelyudvarhelyen készült csapatával az ötkarikás játékokra.
Pénteken is lesznek kézimeccsek, a férfiak „leköltöznek” Segesvárra, itt 12 órától a VSK Székelyudvarhely a CSU Suceavával csap össze. A nők a Rákóczi Centerben 16 órától játsszák le a második mérkőzésüket.
A találkozókra a belépés díjtalan.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!