Kézilabda-vb: magyar bravúrgyőzelem a németek ellen

Józsa Csongor 2021. január 19., 23:26

A találkozó nagy részében a magyarok vezettek a németek ellen, mégis a végén szaladniuk kellett az eredmény után. Sikerrel tették, maximális pontszámot visznek tovább.

Bánhidi Bence a magyarok egyik kulcsembere, nyolc gólt lőtt Fotó: handballegypt.com

Egyetlen kérdése volt a kedd esti magyar–német párharcnak az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság A csoportjának harmadik, egyben utolsó fordulójában: melyik gárda hány pontot visz a soron következő körbe. Ugyanis az már előzetesen eldőlt, hogy a két fél ott lesz a középdöntőben.

A Gulyás István által irányított nemzeti együttes lőtte az első találatot, a 14. percig hol az egyiknél, hol a másiknál volt az előny, de ez nem volt nagyobb egy gólnál. Negyedórát követően a a magyaroknak összejött egy 7–2-re részsiker, a 17. percben 10–6-nál kért időt az ellenlábas.

A fiatal Máthé nagyon élt, felszabadultan játszott, lőtte a gólokat, a védőfal keményen zárt, a németeknek nagy erőket kellett megmozgatniuk, hogy tartsák a lépést. A pihenő előtt rendezte a sorokat az ellenlábas, megrázták magukat, egyre faragták a hátrányukat (15–14).

A második felvonásban is sokáig szoros volt az állás, igaz, hogy a magyaroknál volt rendre az előny. 22–20-nál mindkét válogatott megtorpant, a kapusok pillanatai következtek, öt percig nem sikerült egyik félnek sem betalálnia. A holtpontból a németek eszméltek gyorsabban, a 47. minutumban ki is egyenlítettek (22–22).

A mérkőzés nagy részében a németek szaladtak az eredmény után, a végjátékban megfordult ez a szerep, Bánhidiéknak kellett dolgozniuk az egyenlítésekért.

Döntetlennél az utolsó támadás a magyaroké volt, Lékai egyéni akciója után a labda a hálóban kötött ki, nem volt idő a válaszra, így óriási bravúrgyőzelmet arattak, maximális, négy pontot visznek tovább.

A középdöntőben az ellenfelek Spanyolország, Lengyelország és Brazília lesznek.

Férfi kézilabda-világbajnokság, A csoport, 3. forduló:

Magyarország–Németország 29–28 (15–14).
A magyarok gólszerzői: Bánhidi, Máthé 8-8, Lékai 4, Szita 3, Ancsin, Bodó 2-2, Balogh, Rosta 1-1.

Uruguay–Zöld-foki-szigetek 10–0.

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Németország 4, 3. Uruguay 2, 4. Zöld-foki szigetek 0.