Kézilabda-bajnokságra készülnek Balánbányán

Dobos László 2024. április 19., 10:53 utolsó módosítás: 2024. április 19., 11:24

Felcsíkon folytatódik a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság. A kilenccsapatos pontvadászatban szombaton Balánbányán rendeznek nyolc mérkőzést. A nézők belépése ingyenes.

Szombaton a kézilabda mellett Bányász–Csicsó futballmérkőzés is lesz Balánbányán Fotó: Gábos Albin

A Hargita Megyei Kézilabda-szövetség (HMKSZ) által szervezett vetélkedőn kilenc csapat indult. A 2023–2024-es kiírás első teremtornáját Székelyudvarhelyen rendezték októberben, a másodikat Szentegyházán novemberben, a harmadikat decemberben Szovátán, a negyediket januárban Marosvásárhelyen, az ötödiket februárban Székelykeresztúron, a hatodikat március elején Zetelakán, a hetediket pedig március végén Nyárádszeredában.

A Hargita megyei bajnokságban idén is – meghívottként – három Maros megyei csapat vesz részt. A mezőny: Szováta, Csíkszeredai NKSZ, Marosvásárhelyi Active7, Zetelaka, Nyárádszereda, Felcsík, Székelyudvarhelyi Hargita KK, Szentegyháza és Székelykeresztúr. A hétvégi tornát a balánbányai sportcsarnokban rendezik, szombaton 9 és 20 óra között.

18.30órától Felcsík–Csíkszereda

Egy mérkőzést már előre lejátszottak. Az eredmény: Székelyudvarhely–Szentegyháza 48–34.

Góllövőlista
A Hargita megyei női kézilabda-bajnokság góllövő-rangsorának élmezőnye: 1. Kolumbán Anett (Szentegyháza) 150 gól, 2. Sándor Izabella (Zetelaka) 130 gól, 3. Chiratcu Andrea (Székelyudvarhely) 123 gól, 4. Zsigmond Kriszta (Nyárádszereda) 120 gól, 5-7. Georgeta Bucin (Marosvásárhely), Lázár Krisztina (Szováta) és Szabó Andrea (Zetelaka) 103-103 gól, 8. Kacsó Andrea (Marosvásárhely) 86 gól, 9. Sándor Klementina (Zetelaka) 83 gól, 10. Csoma Hajnalka (Székelykeresztúr) 79 gól.