Szorosan alakult az első félidő, az elején főként a magyar válogatott volt előnyben, ám az oroszok Szantalov és Gyibirov révén simán tartani tudták a lépést, a játékrész közepén át is vették a vezetést. Nem tört meg a magyar csapat attól, hogy egy adott pillanatban két góllal vezettek az oroszok, Mikler kivédett néhány labdát, elől pedig jöttek az újabb találatok, és kevés hiányzott ahhoz, hogy kétgólos előnyben menjen pihenni Magyarország,
a szünetben 14–13-as magyar vezetés állt az eredményjelzőn.
A második félidő magyar góllal kezdődött, majd pár perc alatt már négy volt Bánhidiék előnye (19–15). Az oroszokat azonban nem lehetett leszakítani, és pillanatok alatt egyre csökkentették hátrányukat (44. perc, 19–20).
Komoly előnyének eladásától ezúttal sem roppant meg a magyar csapat,
Mikler szenzációs védéseinek is köszönhetően az 51. percben ismét négy volt az előny (24–20). Az oroszok azonban ezúttal magukra találtak, az 56. percben pedig egyenlítettek.
Teljesen nyílttá vált a találkozó vége, Balogh az 57. percben hetesből ismét megszerezte a vezetést a magyar csapatnak (26–25). Innentől több gól már nem esett, pedig az oroszok a végén ismét egyenlíthettek volna, ám
Gyibirov lövését a mérkőzés emberének is megválasztott Mikler kivédte, a hátramaradt 12 másodpercet pedig kipasszolta a magyar csapat, amely így megszerezte első győzelmét az Eb-n.
Legközelebb hétfőn este játszik a magyar válogatott, 21.30-kor az olimpiai és világbajnok Dániával találkozik a második fordulóban.
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, 1. forduló:
Magyarország–Oroszország 26–25 (14–13),
gólszerzők: Balogh 7, Szita 5, Bánhidi 4, Boka 3, Győri, Ligetvári 2–2, Hornyák, Nagy, Sipos 1–1.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!