Kedden délután a városi sportcsarnokban először láthatta a sportszerető közönség a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabda együttesét, a Sipos Lóránt által irányított gárda a Bölények Ligája augusztus végi rajtjára készülve barátságos találkozót játszott a városi sportcsarnokban.
Az együttes kihasználva, hogy a szintén élvonalbeli Bukaresti Steaua a városban edzőtáborozott, egy felkészülési jellegű találkozót egyezett le. Szépszámú közönség volt kíváncsi a székelyföldiek új keretére.
Annak ellenére, hogy a kézilabdázók a fizikai terhelésen épp túlvannak, jól mozogtak, sokgólos meccset játszottak. Mindenki megkapta a lehetőséget, a VSK pedig szinte végig vezetve, megnyerte a párharcot
Ezen a héten még két ilyen jellegű találkozó vár a székelyudvarhelyiekre, Suceavára utaznak egy felkészülési tornára.
Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés:
VSK Székelyudvarhely–Bukaresti Steaua 40–38 (20–18).
A hazaiak gólszerzői: Feliciano Couveiro 8, Komporály Attila 6, Aleksandar Milicevic 5, Alin Roșu, Putnoky Szabolcs, Katona Tamás, Valdyslav Zalevskiy és Csibi Hunor 3-3, Tálas Huba 2, Szász Előd, Lőrincz Botond, Aron Dedu és Bogdan Păunescu 1-1.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!