Két szoros meccset játszott a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. január 21., 15:36

A felkészülési időszak első tornájára utazott el a székelyföldi férfi kézilabdacsapat. Két élvonalbeli gárdával mérte össze erejét.

Az utolsó előtti helyről várják a folytatást Fotó: Beliczay László

Pénteken és szombaton Tordán felkészülési tornán lépett pályára a VSK Székelyudvarhely. A férfi kézilabda Bölények Ligája tavaszi idényére hangoló klub két mérkőzést játszott.

Pénteken délután a Nagybányai Minaur volt az ellenlábasa. Szoros első játékrész után, amikor fej-fej mellett haladtak a felek, a szünetben egy góllal a Minaur vezetett (12–11). A pihenő után pontosabb volt a nagybányai csapat, végül 29–23-ra diadalmaskodott.

A szombati kisdöntőben a CSU Suceava volt a VSK ellenfele. Ez a párharc is hasonlóan alakult: 15–13-as szünet után 32—28-ra nyert a CSU.

Jövő héten hazai környezetben, a városi sportcsarnokban szervez tornát a VSK Udvarhely. Csütörtökön délután a Bákói CSM, szombaton délelőtt pedig a CSU Suceava lesz az ellenlábasa.