A férfi kézilabda Bölények Ligája augusztus végi rajtjára hangol a VSK Székelyudvarhely. Ők már túl vannak három edzőmeccsen, péntektől vasárnapig a városi sportcsarnokban rendeznek felkészülési tornát.
Erre az idén az élvonalba visszajutott gárda a másodosztályos Nagyváradi VSK-t-, illetve szintén az első osztályban szereplő Temesvári Polit hívta meg. Előbbiekkel pénteken 18 órától, utóbbiakkal vasárnap 16 órától mérkőznek meg. Szombaton 18 órától játsszák a Nagyvárad–Temesvár meccset.
Nem csak a kézilabdázók, hanem a teremlabdarúgók is elérkeztek a felkészülési találkozókig. Ettől a szezontól új edző, Florin Ignat ül az FK Székelyudvarhely kispadján. A sportszeretők először láthatják a futsalcsapatot, két barátságos jellegű párharcot játszanak pénteken és szombaton.
A Rákóczi Centerben a IV. FK Kupáért küzdenek meg. Erre másik két székelyföldi klubot, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et, a Marosvásárhelyi VSK-t, illetve a Dévai Westet invitálták meg.
Pénteken 17 órától Sepsi-SIC–Marosvásárhely, 19 órától pedig Székelyudvarhely–Déva párharcot rendeznek. Másnap 10 órától lesz a kisdöntő, 12 órától pedig a finálé.
Mindkét tornára a belépés díjtalan.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!