Pénteken a négycsapatos felkészülési tornán az előző idényben a liga élmezőnyében, a hatodik helyen végzett Bákói CSM volt az ellenfél. Jól indította a meccset a Sipos Lóránt által irányított együttes, vezetett 5–1-re és 9–6-ra is – számolt be a találkozóról a klub közösségi oldala. Az előny a 25. percig a VSK-nál volt, itt érte utol az ellenlábas, amely a pihenőig megfordította az állást.
A második felvonás elején sokkal pontosabb volt a bákói csapat, elhúzott, vezetett nyolccal is. A VSK megpróbálta a felzárkózást, de hiányzott a ritmus, több volt a hiba is. Amellett, hogy vereséget szenvedett a csapat, a mérkőzésen Feliciano Couveiro kisebb sérülést szenvedett.
Szombaton délelőtt a CSM Vaslui következett, a moldvai együttes az előző szezon végén csak osztályozóval tudta megtartani élvonalbeli tagságát. A VSK támadásban nagyon sokat hibázott, számtalan kapufát lőtt, kimaradt a kihagyhatatlan is, így nem csoda, hogy elhúzott az ellenfél. A mérkőzésen kijött a fáradtság is, hogy négy héten át főleg erőnléti edzéseken vettek részt a fiúk.
Összességében hasznos meccseket játszott a csapat, amely hazai pályán folytatja a felkészülést, jövő hétvégén újabb két felkészülés meccs következik, a Nagyváradi CSM és a Temesvári Polival.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!