Csütörtökön és pénteken két felkészülési mérkőzést játszott Nagyváradon a VSK Székelyudvarhely. A férfi kézilabda A osztály a tervek szerint szeptember közepén indul, erre hangoltak a csapatok.
Mindkét találkozót a Sipos Lóránt által irányított székelyföldiek nyerték meg, ráadásul eléggé könnyedén – az elsőn még tízzel is vezettek.
A VSK Székelyudvarhely előzőleg egy ceglégi tornára volt hivatalos ezen a hétvégén, de azt a házigazdák végül nem szervezték meg, így inkább a nagyváradi párosmeccsre utaztak el.
Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzések:
Nagyváradi VSK–VSK Székelyudvarhely 28–34 (11–17) és 30–36 (15–19).
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
A székelyföldiek már előzetesen elérték, hogy jövőben a legjobbak között szerepeljenek a labdarúgó Szuperligában. Megvan a második együttes kiléte is, aki a legjobbak között kezdheti az új idényt.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!