Ízlelgette az élvonalbeli szintet a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. augusztus 06., 17:44

A felkészülési időszak azon szakaszába lépett a Bölények Ligája rajtjára hangoló udvarhelyi együttes, amikor már tesztmeccseket játszik. Egy tornára voltak hivatalosak.

Két találkozót játszottak Fotó: Facebook/csminaur

A tervek szerint három hét múlva játssza első meccsét a férfi kézilabda Bölények Ligájában a VSK Székelyudvarhely. A székelyföldiek újoncok lesznek a legjobbak között, célkitűzésük a bennmaradás lesz. A Sipos Lóránt által irányított gárda ezen a hétvégén Nagybányára utazott, ahol két találkozón lépett pályára a felkészülési tornán.

Előbb a házigazda Minaur volt az ellenlábas. Ezen a meccsen érződött, hogy más szintet képviselnek a hazaiak – tavalyi bronzérmesek, Európa Kupa döntőt játszottak – gyorsan elhúztak, a szünetben már tízzel vezettek. Ebből faragott a VSK, amelyik egyaránt mutatott jó és rossz kézilabdát.

A szombati párharc teljesen más volt. Ezen a szintén élvonalbali CSU Suceava egyenértékű ellenfélei voltak a Hargita megyeiek. Az első félidőben többször is vezetettek, a szünetben csak egyetlen gól volt a különbség. A folytatásban fej-fej mellett haladtak, egészan az 52. percig, ekkor 27–27 volt az állás. A végjátékban pontosabb volt a CSU Suceava, így ők nyerték a párharcot.

A VSK Székelyudvarhely hazai környezetben, napi két edzéssel folytatja a felkészülést, jövő héten egy újabb tornára utaznak.

Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzések

Nagybányai Minaur–VSK Székelyudvarhely 34–26 (20–10).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Ferenczi Botond 5, Angelo Tăuțean és Putnoky Szabolcs 4-4, Fekete Robert Fekete 3, Aron Dedu, Hadnagy Lóránt, Vuk Milosevics, Claudio Ramos 2-2, Csibi Hunor és Katona Tamás 1-1.

CSU Suceava–VSK Székelyudvarhely 34–31 (15–14).
Udvarhelyi gólszerzők: Putnoky Szabolcs 7, Ferenczi Botond és Caludio Ramos 5-5, Csibi Hunor 3, Hadnagy Lóránt, Angelo Tăuțean, Fekete Róbert és Aron Dedu 2-2, Kónya Hunor, Katona Tamás és Tófalvi Tamás 1-1.