Ezzel pedig bejutott a vasárnapi fináléba, melyben a 19 órakor kezdődő Metz–Bietigheim mérkőzés győztese lesz az ellenfél.
Az első félidőt négygólos hátrányban záró dánok (9–13) a második játékrészben folyamatosan jöttek fel és tapadtak a Győr, mely végül meg tudta őrizni egygólos előnyét, de ehhez Sandra Toft utolsó másodperces hatalmas bravúrja is kellett.
Estelle Nze Minko hat, Szöllősi-Schatzl Nadine négy góllal, Sandra Toft 13 védéssel járult hozzá a sikerhez.
A német Bietigheim lesz a Győri Audi ETO KC ellenfele a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében, miután a Budapesten zajló négyes döntő második elődöntőjében 36–29-re legyőzte a Metz gárdáját. A finálét vasárnap 19 órától rendezik.
Amennyiben a Győr a döntőt is sikerrel veszi, hatodik alkalommal hódíthatja el a Bajnokok Ligája trófeáját.
Női kézilabda Bajnokok Ligája, négyes döntő (MVM Dome)
Szombat, elődöntők:
Team Esbjerg–Győri Audi ETO KC 23–24.
Metz HB–SG BBM Bietigheim 29–36.
Vasárnap, helyosztók:
a 3. helyért: Esbjerg–Metz (16.00),
döntő: Győr–Bietigheim (19.00).
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
A Gyergyói Hoki Klub lezárta a Csíkszeredai Sportklub elleni Erste Liga-negyeddöntőt. Hétfőn este a Vákár Lajos Műjégpályán a címvédő 4:0-s összesítéssel jutott az elődöntőbe, míg a kék-fehérek pontot tettek az idényre.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt Schwartz Róbert, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) országos alelnöke – közölte kedden Facebook-oldalán a szervezet.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
George Simion egyszerű futballhuligánból mindössze néhány év alatt lett az ország legnépszerűbb politikusa. De hogyan?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!