Majdnem három hete röppent fel az a hír, miszerint a Váci NKSE tíz játékosánál megállapították a koronavírussal való fertőzést. Akkor nem lehetett tudni, hogy a keretben kik betegedtek meg. A magyar NB I-ben szereplő együttes klubelnöke, Kirsner Erika az M1 tévétársaságnak adott interjújában hétfőn elmondta, május 25-én kezdtek el edzeni, hétfő–csütörtök ritmusban végeztek gyorsteszteket a játékosokon, és egy sem hozott pozitív eredményt.
Azután két kézilabdázó panaszkodott az ízérzékelés elvesztésére – ami a koronavírus egyik tünete –, majd a tesztjük pozitív lett, így a velük kapcsolatba lépett stábtagokat, csapattársakat PCR-tesztnek vetették alá, ezáltal mutatták ki a tíz fertőzöttet, akikről június 30-án számolt be a klub.
Ők azóta már negatív eredményt produkáltak és jól vannak, egyedül Bálint Annát kezelik, ő Székelyudvarhelyen került kórházba, legutóbbi tesztje pozitív lett, és a vizsgálatok a tüdején is foltot érzékeltek, bár az még nem tisztázott, hogy ez a koronavírussal kapcsolatos-e – derült ki a híranyagból.
Az ügy kapcsán Anna nevelőedzőjénél, az udvarhelyi Mester Zsoltnál érdeklődtünk, aki elmondta, a kézilabdázó az első, Magyarországon elvégzett teszt után – ami negatív volt – érkezett haza. „Elkezdte az otthoni elkülönítést, majd az itthoni, második tesztje pozitív lett, ezt követően a kórházban kezelték.
– számolt be a SZNKK trénere.
Megkeresésünkre Bálint Anna kifejtette: ami a legfontosabb, jól érzi magát. „Ma (kedden – szerk. megj.) szabadultam a kórházból, hála istennek nincs semmi problémám. A tüdőmről készült egyik röntgenfelvételen látszott egy kis elváltozás, de néhány nap múlva a következőn már nem látszott semmi.
– vázolta fel helyzetét a Vác hálóőre.
A magyarországi csapatánál kialakult gócpontról elmondta: „rosszul érintett mindenkit, hiszen hétfőnként és csütörtökönként teszteltek minket, és megdöbbentünk, amikor kiderült, hogy bekerült közénk a vírus”.
A váci felkészülési program szerint két hét edzést követően egy hét pihenőt kapnak a játékosok. „A második hétvégén – amikor jött a pihenő – derült ki, hogy pozitív lett a tesztem. Csütörtökön reggel még negatív voltam, már hazajöttem, amikor kiderült, hogy a csapattársaim és én is megbetegedtem.”
A fiatal kapus hozzátette, hogy a legutolsó koronavírustesztjét a székelyudvarhelyi kórházban végezték el, egyelőre nincs eredménye.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!