Igen elengedte, nem érte utol ellenfelét a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2022. április 30., 20:26

A férfi kézilabda élvonalba a jegyét megszerző együttes az elején vezetett, aztán a pihenő után nagy hátrányba került. Közel volt, hogy ledolgozza.

Akadozott a gólszerzés a pihenőt követően Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a férfi kézilabda A-osztály felsőházi rájátszásának utolsó előtti játéknapján a VSK Székelyudvarhely a Segesvári VSK otthonában lépett pályára. Annak tudatában, hogy előbbiek már bebiztosították feljutásukat a másodosztályból, ez a párharc csak a presztízsről szólt.

Egymásnak is esett a két csapat, az elején a vendégek voltak jobbak, a 20. percig vezettek is – volt, hogy hárommal. Ekkor lett egyenlő, hogy aztán a szünetben már a hazaiaknál legyen az előny (11–9).

A kulcsmomentum a második játékrész elején volt, amíg az udvarhelyiek keresték a gólhoz vezető utat, addig ellenfele egymás után lőtte azokat, a 40. percben 18–12 állt az eredményjelzőn.

Azért nem adta fel a VSK Udvarhely, megpróbálta a felzárkózást, de csak részben sikerült, az utolsó négy találatot ők szerezték, egyre faragták le hátrányukat.

A Hargita megyeiek valószínűleg a második helyen zárják a rájátszást.

Férfi kézilabda A-osztály, felsőházi rájátszás, 13. forduló:

Segesvári VSK–VSK Székelyudvarhely 25–24 (11–9).
A vendégek gólszerzői: Csibi Hunor, Fekete Róbert és Kónya Hunor 5-5, Ferenczi Botond 4, Angelo Tăuțean és Katona Tamás 2-2, Tófalvi Krisztián 1.