Szombaton délután a Segesvári CNE otthonában vendégszerepelt a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda másodosztály csoportmeccsén. A két együttes között óriási a tudásbeli különbség, így előre borítékolható vendéggyőzelemmel számolhattunk.
Egy pillanatig sem okozott gondot a Sipos Lóránt által irányított gárda számára, hogy megszerezze a pontokat, kézben tartva a meccset, könnyedén nyert. A VSK számára jó hír, hogy visszatért a csapatba hosszú sérülése után Pál Szilárd, igaz, egyelőre csupán a hetesek értékesítésekor volt a pályán.
Egy hét múlva már sokkal nehezebb lesz a dolga az udvarhelyi gárdának, a Segesvári VSK elleni hazai mérkőzés tétje a csoport első helye lesz. Miután a Maros megyeiek vasárnap játsszák a soros találkozójukat, így addig a Hargita megyeiek vezeti a rangsort.
Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 10. forduló:
Segesvári CNE–VSK Székelyudvarhely 27–42 (13–21).
Gólszerzőink: László Zsolt 6, Katona Tamás, Ferenczi Botond, és Palatka Barna 5-5, Tăuțean Angelo, Pál Szilárd, Tófalvi Krisztián és Csibi Hunor 4-4, Hadnagy Lóránt 2, Teiu Dănuț, Jére Róbert és Fekete Róbert 1-1.
A játéknap további mérkőzései:
Fogarasi VSK–Nagybányai Minaur II. 37–33,
Tordai Potaissa II.–Segesvári VSK – vasárnap 12 órától,
Vidombáki Sporting–Kolozsvári U II. – kedden rendezik.
Az élmezőny: 1. VSK Székelyudvarhely 25 pont/ meccs, 2. Segesvári VSK 23/9, 3. Fogaras 22/10.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Az idei szezon első versenyét rögtön győzelemmel ünnepelte Norbert és Francesca Maior, a testvérpár magabiztos sikert aratott a 34. Hargita Ralin. Ezzel az elmúlt hat évben ők a hatodik páros, amely megnyeri a hargitai futamot.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Nem ül be a parlamentbe Orbán Viktor – ezt a leköszönő miniszterelnök szombaton jelentette be a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!