Az elején nagyon belelendült a házigazda, egymás után lőtte a gólokat, a 10. percben 7–2-re vezetett. Egy időkérést követően rendezte sorait az udvarhelyi együttes, viszonylag gyorsan, öt minutum alatt ki is egyenlített (8–8).
A pihenő előtt még jött egy visszaesés a vendégek részéről, amit kihasznált a Maros megyei gárda, héttel is vezetett (18–11), hogy aztán az öltözőkbe 18–13-as állással mehessenek vissza a csapatok.
A második játékrészt négy zsinórban lőtt góllal indította a Sipos Lóránt által felkészített együttes. Innen kezdve pedig fej-fej mellett haladtak a legvégéig. Úgy, hogy a VSK Udvarhely rendre egyenlített.
Még így is ott volt a lehetősége, hogy maximális pontszámmal térjen haza, az utolsó minutumban emberhátrányban ugyanis egy pillanatra átvette a vezetést.
Volt még válasza rá a Segesvári VSK-nak, így döntetlennel zárult a csata.
A lefújást követően az udvarhelyiek trénere így értéket: „Forró hangulatú, remek mérkőzésen kétszer is felálltunk. Ez mindenképpen azt jelenti, hogy van tartása a csapatomnak.
Kár, hogy az utolsó támadásukat nem tudtuk semlegesíteni, de ez a döntetlen számunkra felér egy győzelemmel az eredmény alakulása szempontjából. Örülünk az egy pontnak, sok mindenért kárpótol ez bennünket”.
Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 4. forduló:
Segesvári VSK–VSK Székelyudvarhely 30–30 (18–13).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Komporály Attila 6, Fekete Róbert 5, Tăuțean Angelo, Kónya Hunor és Ferenczi Botond 4-4, Jére Róbert, Katona Tamás és Csibi Hunor 2-2, Hadnagy Lóránt 1.
A játéknap további eredményei:
Segesvári CNE–Nagybányai Minaur II. 36–44,
Tordai Potaissa II.–Vidombáki Sporting 43–35,
Fogarasi VSK–Kolozsvári U II. 37–24.
A csoport élmezőnye: 1. Segesvári VSK 10 pont, 2. Fogaras 9, 3. Székelyudvarhely 7.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!