Hozta a kötelezőt a román válogatott, továbbjutottak a csoportból

Sebestyén Ervin 2022. november 09., 20:50 utolsó módosítás: 2022. november 09., 20:51

Lejátszotta harmadik, egyben utolsó Eb-csoportmeccsét a román női kézilabda-válogatott, amelynek ellenfele Észak-Macedónia volt. Az első játékrész még szoros csatát hozott, a második félidőben fokozatot váltottak a románok és 31–23-ra győztek.

Kiharcolták a továbbjutást a románok. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Román Kézilabda-szövetség

A szerda esti találkozó nagy jelentőséggel bírt a két fél számára, ugyanis a győztes számára folytatódott az Európa-bajnokság. A románok jóval esélyesebbként vágtak neki a mérkőzésnek, ez viszont nem látszott meg az első félidőben, leginkább egy és két gól különbség volt a válogatottak között, viszont a románok mindössze egyszer kerültek hátrányba, még az összecsapás elején 4–3-as állásnál.

A szünetben 12–13 állt az eredményjelzőn, viszont a fordulást követően iramot növeltek a román lányok, rögtön négy gólt dobtak az első percekben, erre pedig egyetlen válasz sem érkezett az észak-macedónoktól. A folytatásban ugyan igyekeztek visszakapaszkodni, Románia nagyszerűen teljesített, a végére már nyolccal vezettek, 31–23-ra győztek.

Ez volt a románok első győzelme a csoportkörben, viszont ez is elegendő volt a továbbjutáshoz.