Egy évet húzott le a férfi kézilabda A osztályban a VSK Székelyudvarhely, rögtön visszajutott az élvonalba, a 2024–2025-ös idényt pedig a legjobbak között töltheti el. A klubvezetés célja ezúttal, hogy olyan keretet alakítson ki, amelyiknek célkitűzése a bennmaradás. Ez nem lesz könnyű, alapul véve azt a tényt, hogy az elmúlt években a másodosztályból érkező klubok egy szezon után búcsúztak is a mezőnytől, újból kiestek a másodosztályba.
Ezen a héten a VSK Székelyudvarhely négy játékosától búcsúzott el: Mohamed Fedila, Balsa Stevovic, Paul Oargă és Jobb Lőrinc már nem tagjai az együttesnek.
Szerdán délben pedig bejelentették első igazolásukat, ami eléggé ütős. Visszatér Székelyudvarhelyre a 2018-ban megszűnt Székelyudvarhelyi KC csapatkapitánya, Tálas Huba.
Az igencsak tapasztalt beálló a tizennyolcadik szezonját indítja a romániai élvonalban. Székelyudvarhelyen nevelkedett, itt lett ifi bajnok, felnőttként pedig ezüst- és bronzérmet szerzett, illetve tagja volt a Székelyudvarhelyi KC-val Challenge Kupát elhódító gárdának.
„Székelyudvarhelyhez húz rengeteg minden: a kézilabdázás, a családom, az SZKC-val megélt élmények, a szurkolók, a barátok. Itt van az otthonom, még ha Marosludason is élek jelenleg. Számomra mindent ezt a város adott, így az volt az álmom, hogy itt tegyek pontot karrieremre.
– nyilatkozta a Székely Sportnak 37 éves beálló.
Tálas Huba a Székelyudvarhelyi KC-ban játszott a 2018-as megszűnéséig – egy idényt volt kölcsönben a Kolozsvári U-nál –, aztán fél szezont a Bukaresti Steauánál, a legutóbbi hatot a Tordai Potaissánál töltött.
A VSK Székelyudvarhely közleménye szerint Tálas Huba egy éves megállapodást írt alá, hosszabbítási lehetőséggel.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!