A segesvári csapat a másodosztály alapszakaszában a D csoportban volt érdekelt, ahol 14 mérkőzésen 11 győzelmet és három vereséget összesített, így 33 ponttal a második helyen végzett, mindössze egy ponttal lemaradva a Kolozsvári U-tól.
Bejutottak a felsőházi rájátszásba, ahol folytatták a kiváló teljesítményüket, az eddig lejátszott 12 mérkőzésből tízet megnyertek, továbbá egy döntetlent és egy vereséget jegyeztek. Ezzel megőrizték a második helyet a kolozsváriak mögött, és két fordulóval a bajnokság vége előtt kiharcolták a feljutást az élvonalba, hiszen jelenleg nyolc, illetve kilenc ponttal előzik meg a harmadik és negyedik helyezett CSM Alexandriát, illetve a Fogarasi VSK-t.
A segesváriak tudatosan készítették elő ezt a másodosztályú szezont, amelynek elején a játékosként több mint százszoros román válogatott, a Konstancai HCM és a Bukaresti Steaua színeiben összesen hét bajnoki címet nyert Marius Stavrositut nevezték ki vezetőedzőnek, valamint több élvonalbeli tapasztalattal rendelkező kézilabdázót szerződtettek.
A nagy kézilabda hagyományokkal rendelkező Maros megyei városnak több, mint hatvan év után lesz újra csapata az élvonalban, legutóbb akkor képviseltette magát a legjobbak között, amikor még tizenegyen játszották a sportágat.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Életét vesztette egy román alpinista egy expedíció során a chilei Ojos del Salado tűzhányón, amely a világ legmagasabb aktív vulkánja. A chilei csendőrség speciális egységei rendkívül nehezen megközelíthető helyről próbálják meg kiemelni a holttestet.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!