A tizenhat csapatot felvonultató Bölények Ligája új idényében két moldvai csapat, a Magnum Botoșani és a CSU Suceava az újoncok. A múlt hét végi, sepsiszentgyörgyi osztályozó tornán az első két helyen végeztek, megelőzve a CSM Alexandriát és a Nagyszentmiklósi Unireát.
A tornarendszerben zajló bajnokság kedden veszi kezdetét, az első három fordulót keddtől csütörtökig Sepsiszentgyörgyön a Sepsi Arénában, illetve a Szabó Kati Sportcsarnokban rendezik, ahol mindhárom nap lebonyolítanak egy-egy teljes játéknapot. Naponta két mérkőzést (17 órától és 18.25-től) élőben közvetítenek a román közszolgálati televízióban.
A bajnoki rajt előtt ugyancsak a háromszéki városban rendezték meg a Román Kupa négyes döntőjét, amely, a Bukaresti Dinamo győzelmével ért véget, a vasárnap esti fináléban a fővárosi együttes 24–21-re diadalmaskodott a Konstancai Dél-Dobrudzsa felett.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházában a Csíkszentsimon és az Agyagfalva is győzelemmel kezdett, míg az alsóházban gólrekord született, a Balánbánya–Maroshévíz mérkőzés 18–0-val zárult.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!