A magyarok április 13-án, szerdán Tel-Avivban majd 16-án, szombaton Tatabányán oda-visszavágós selejtező játszanak a közel-keleti ország együttesével. A párharc győztese kijut a jövő januári, Lengyelországban és Svédországban rendezendő világbajnokságra.
Amint a hazai szövetség honlapja beszámolt róla, a két selejtezőmérkőzésre készülők névsorában 20 játékos kapott helyet, Bánhidi Bence és Lékai Máté egészségügyi, Juhász Ádám családi okok miatt nem tud csatlakozni a kerethez. A februárban többszörös térdszalag-szakadást szenvedő Máthé Dominik pedig idén már nem állhat a szakmai stáb rendelkezésére.
A nemrég kinevezett Chema Rodriguez szövetségi kapitány megnevezte másodedzőjét: választottja Miguel Ángel Velasco, aki jelenleg a spanyol első osztályban szereplő La Rioja vezetőedzője. A válogatott stábja továbbra sem teljes és végleges, az MKSZ elnöksége a szövetségi kapitánnyal egyetértésben fontosnak tartja, hogy annak magyar szakember is tagja legyen.
Sorsdöntő világbajnoki selejtezőmeccs vár a magyar válogatottra, vasárnap 16 órakor Írországot fogadja a Puskás Arénában. A székely szurkolók közösen vonulva érkeztek meg, mi is ott vagyunk. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.
Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!