Harmatgyengén kézilabdáztak a magyarok, kikaptak a horvátoktól

Józsa Csongor 2022. november 06., 20:58 utolsó módosítás: 2022. november 06., 22:59

Hosszú perceken át nem tudott gólt lőni a magyar női kézilabda-válogatott az Európa-bajnokság második csoportmeccsén. Valószínűleg nulla pontot visznek a középdöntőre.

Végig csak vergődött a magyar válogatott Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Vasárnap este Ljubljanában Magyarország–Horvátország összecsapást rendeztek a női kézilabda Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában.

0–5 után jegyezte az első gólt a Golovin Vlagyimir által irányított piros-fehér-zöld együttes. A magyarok 11 és fél percig képtelenek voltak betalálni, ez megalapozta ellenlábasának, hogy magabiztosan négy-öt góllal vezettek.

A pihenő előtti kissé megrázta magát Golovin csapata, a félidőre háromra csökkentette a különbséget (7–10).

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Nem változott a játék képe a térfélcserét követően, végig vergődtek Klujberték. Sem védekezésben, sem támadásban nem javult a teljesítmény, így esély sem volt a felzárkózásra.

A horvátok sem mutattak jó kézilabdát, de ez most elégséges volt, hogy ők nyerjék a meccset.

Ezzel nagy valószínűség szerint a magyar válogatott nulla ponttal kezdi a középdöntőt az Eb-n. A csoport harmadik meccsén kedden este a címvédő Norvégia lesz az ellenlábas.

Női kézilabda Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló:

Magyarország–Horvátország 18–21 (7–10).

Norvégia–Svájc 21–38 (9–19).

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Magyarország 2 (51–49), 3. Horvátország 2 (44–50), 4. Svájc 0.