Vasárnap este Ljubljanában Magyarország–Horvátország összecsapást rendeztek a női kézilabda Európa-bajnokság A csoportjának második fordulójában.
0–5 után jegyezte az első gólt a Golovin Vlagyimir által irányított piros-fehér-zöld együttes. A magyarok 11 és fél percig képtelenek voltak betalálni, ez megalapozta ellenlábasának, hogy magabiztosan négy-öt góllal vezettek.
A pihenő előtti kissé megrázta magát Golovin csapata, a félidőre háromra csökkentette a különbséget (7–10).
Nem változott a játék képe a térfélcserét követően, végig vergődtek Klujberték. Sem védekezésben, sem támadásban nem javult a teljesítmény, így esély sem volt a felzárkózásra.
A horvátok sem mutattak jó kézilabdát, de ez most elégséges volt, hogy ők nyerjék a meccset.
Ezzel nagy valószínűség szerint a magyar válogatott nulla ponttal kezdi a középdöntőt az Eb-n. A csoport harmadik meccsén kedden este a címvédő Norvégia lesz az ellenlábas.
Női kézilabda Európa-bajnokság, A csoport, 2. forduló:
Magyarország–Horvátország 18–21 (7–10).
Norvégia–Svájc 21–38 (9–19).
Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Magyarország 2 (51–49), 3. Horvátország 2 (44–50), 4. Svájc 0.
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!