Hajtottak a pontokért az udvarhelyi ifi kézilabdázók

Józsa Csongor 2021. október 20., 10:21 utolsó módosítás: 2021. október 20., 10:23

Mind a lányoknál, mind a fiúknál két-két székelyudvarhelyi korcsoport volt érdekelt az országos kézilabda-bajnokságban. A pontvadászat még az elején tart, ebben az idényben – egyelőre – nem tornarendszerben, hanem oda-visszavágók alapján játsszák a csoportkört.

Fotó: Beliczay László

A legnagyobbaknál, az ifi 1-eseknél a lányok hazai környezetben játszottak, jól indították a találkozót, de a második félidőben visszaesett a teljesítményük, így vereséget könyveltek el. A nagyifjúsági fiú gárdának nem okozott gondot a győzelem, maximális pontszámmal vezeti csoportját.

Az ifi 3-asoknál a lányok a forduló előtt még csoportelsők voltak, Marosvásárhelyen vereséget könyveltek el, így lecsúsztak a harmadik helyre, a fiúk pedig hazai környezetben nyertek, jelenleg negyedikek.

A székelyudvarhelyi kézilabda-együttesek hétvégi eredményei:

ifjúsági 1-es lányok, D csoport, 3. forduló:
Székelyudvarhelyi ISK–Fogarasi ISK 29–32 (15–14);
ifjúsági 1-es fiúk, D csoport, 4. forduló: CSO Breaza–Székelyudvarhelyi ISK 24–47 (11–23);
ifjúsági 3-as lányok, I csoport, 3. forduló: Marosvásárhelyi VSK–Székelyudvarhelyi ISK 35–22 (14–6, 10–9, 11–7);
ifjúsági 3-as fiúk, E csoport, 4. forduló: Székelyudvarhelyi Szejke SK–Gyulafehérvári LPS 49–26 (13–7, 19–6, 17–13).