Alaposan átalakult a VSK Székelyudvarhely kerete a soron következő szezonra. Az együttes az A osztályba iratkozott be – miután egy évet követően kiesett a Bölények Ligájából – a fő célkitűzése pedig a visszajutás lesz. Várható volt, hogy többen távoznak, hiszen a nagycsapat mellett még egy fiókegyüttest is működtetni kellett az élvonalban.
A szakmai stáb tizenhét kézilabdázóval kedden reggel elindította a felkészülési időszakot. „Többnyire megmaradt a tavalyi kezdőcsapat, érkezett két új játékos, illetve hat fiatal, udvarhelyi sportoló van a mostani keretben” – vázolta fel a vezetőedző, Sipos Lóránt.
A beálló, Paul Oargă épp az egyik riválistól, a Nagyváradi VSK-tól igazolt Székelyudvarhelyre, valamint egy szerb átlövő – aki eddig hazája elsőosztályában szerepelt –, Balsa Stevovic aláírását szerezte meg a klub.
Az fizikai és technikai-taktikai edzéseket helyi szinten végzi a csapat, a tesztmeccsek augusztus második felében jönnek, a Fogarasi VSK-val és a Vidombáki Sportinngal játszanak, illetve egy magyarországi tornára utaznak, a Ceglédi KKSE meghívására.
Egyelőre nem ismert az A osztály versenykiírása a következő szezonra, a VSK Székelyudvarhely hétfőn benevezett a bajnokságba, de az iratkozás augusztus 28-ig tart. Annak függvényében, hogy hány gárda lesz a rajtnál, alakítja ki a szakszövetség a csoportokat, készíti el a pontvadászat lebonyolítását, amely a tervek szerint szeptember közepén kezdődik.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!