Gyors játékával felőrölte a Dinamo a VSK Udvarhelyt

Zátyi Tibor 2024. október 03., 19:52

Nem a férfi kézilabda Bölények Ligája címvédőjétől kell pontokat szereznie a VSK Székelyudvarhelynek, a csütörtöki bajnoki több részében is méltó ellenfele volt a Bukaresti Dinamónak, ám a sok technikai hiba és pontatlan lövés hamar megpecsételte sorsát.

Nehéz volt áttörni a Dinamo védelmi falát Fotó: László Ildikó

Több válogatott játékosa hiányzott a Dinamónak, nem utazott el a csapattal Rosta Miklós beállós, a Telekom Veszprémnél négy szezont lehúzó szerb Vladimir Cupara kapus, a portugál André Gomes átlövő és az izraeli irányító, Yoav Lumbroso sem. A hazaiak részéről Sipos Lóránt vezetőedző a teljes kerettel számolhatott a csütörtök kora esti meccsen.

A városi sportcsarnokban közel telt ház előtt rendezett mérkőzés elején a VSK nem tudta kivédekezni a Dinamo gyors leindításait, a vendégek könnyű gólokat szereztek, tíz perc játék után már néggyel vezetett (5–9). Hazai időkérés következett és sikerült is zárkózni, zsinórban három gólt szerzett az udvarhelyi csapat (13. perc, 8–9).

Couveirónak nem ment a játék, tíz próbálkozásból mindössze három gólt szerzett •  Fotó: László Ildikó
Couveirónak nem ment a játék, tíz próbálkozásból mindössze három gólt szerzett Fotó: László Ildikó

Ám ezzel ki is fulladt a támadógépezet, jöttek a hibák, előkészítetlen és pontatlan lövések, ezeket pedig a Dinamo kegyetlenül kihasználta, a szünetig gyakorlatilag el is döntötte a meccset, 19–11-re vezetett a bajnok.

Teljesen más hangulatban zajlott a második félidő, hullámzó volt mindkét fél játéka, a különbség is állandósult 9–12 gól között. A hazaiak edzője, Sipos Lóránt próbálta cserélgetni a sorokat, de egyikkel sem tudott közelebb férkőzni a csapata, hiszen a Dinamo az 55. percben már 14-el is vezetett (20–34).

•  Fotó: László Ildikó
Fotó: László Ildikó

Ekkor már barátságos hangulata volt a találkozónak (a Dinamo spanyol BL-győztes vezetőedzője, David Davis nem is kért időt), a végén több támadófigura is kijött a hazaiaknál, köztük egy kínai is – Katona találatát vastaps követte a lelátóról. Jó hangulatban ért véget a meccs, habár a Dinamo 36–25-re nyert, zengett a „Szép volt, fiúk!”

Lesz idő felkészülni a következő bajnokira, ami a kiesés elkerüléséért folytatott harcban nagyon fontos lesz, az eddigi öt meccsén mindössze egy pontot szerzett Bákói CSM vendége lesz a VSK Udvarhely.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 6. forduló:
VSK Székelyudvarhely–Bukaresti Dinamo 25–36 (11–19).
Gólszerzők: Katona Tamás 5, Tálas Huba 4, Feliciano Couveiro, Alin Roșu és Aleksandar Milicevic 3-3, Szász Előd 2, Csibi Hunor, Komporály Attila, Lőrincz Botond, Pavel Loic és Aron Dedu 1-1, illetve Nicușor Negru 7, Andrii Akimenko 5, Alex Pasqual és Călin Dedu 4-4, Darko Djukic és Ali Zein 3-3, Ante Kuduz, Stanislav Kasparek, Haniel Langaro és Haukur Thrastarson 2-2, Branko Vujovic és Ladegoged Frederik 1-1.
Hétméteresek: 3/3, illetve 2/2
Kiállítások: 2, illetve 10 perc