A Román Kézilabda-szövetség maradt az egyetlen Európában, amely még nem döntött a szezon berekesztése mellett. Alexandru Dedu FRH-elnök és a vezetőségi tagok az elmúlt hetekben többször is hangoztatták, azt szeretnék, hogy a bajnokságokat a pályán fejezzék be. Csakhogy az európai szövetség hétfői határozatával gyakorlatilag véget vet ezeknek a törekvéseknek és a romániai kézilabdaszezonnak egyaránt.
A tagszövetségek ugyanis legkésőbb június 1-éig kell benevezzék a Bajnokok Ligájában induló együtteseket, de az EHF Kupát váltó kupasorozat, az Europa Handball League-be is van nevezési határidő, ami július 13-án jár le.
A hazai szövetségnek meg kell találnia a módját arra, hogy befejezze a szezont, illetve bajnokot hirdessen. Végleges döntés május 18-án várható ez ügyben, amikor az is kiderül, milyen szempontok alapján választják ki a feljutókat.
Ezt megelőzőn viszont az FRH hétfőn és kedden videonkonferencián tárgyal a női és férfi élvonalbeli bajnokságban szereplő, illetve a másodosztályban a feljutásra esélyes összes klubbal. A női Virágok Ligájában egyöntetűen az a döntés született, hogy le kell zárni a bajnokságot, a következő idényben pedig tizenhat együttes vegyen részt, és várhatóan hasonlóan határoznak a férfi Bölények Ligájában is.
Előbb egy távozót, aztán egy újonnan érkezőt jelentett be a sepsiszentgyörgyi együttes. Mindkét játékos középpályás.
Az U Craiova semleges helyszínen, a Mezőkövesden lejátszott első mérkőzésen simán múlta felül a fehérorosz FK Vityebszket, így egy lépésre került a továbbjutástól a labdarúgó Bajnokok Ligája első körében.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.
Provokációnak nevezte a ProSport román sportportál minapi cikkében azt, hogy a Hungary Today című angol nyelvű magyar hírportál „erdélyi magyarként” hivatkozott Kovács István futballbíróra.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!