A harmadik helyen zárta a háromszéki csapat a román másodosztályú kézilabda-bajnokság A csoportjának őszi szezonját, miután öt mérkőzésből hármat sikerült megnyerniük, kettőt elbuktak. A zöld-fehérek edzőnője, Carmen Cartaș megkeresésünkre elmondta, hogy
habár az utóbbi időben nem volt tétmeccsük, mégsem tétlenkedtek, komolyan vették a felkészülést.
„Legutóbb októberben volt komoly téttel bíró összecsapásunk, akkor az Unirea Slobozia otthonában léptünk pályára. Most, december 21-én ismét ez a csapat lesz az ellenfelünk, viszont ezúttal a Román Kupában. Amennyiben nem sikerül győznünk, kiesünk” – vázolta fel Carmen Cartaș.
Hozzátette, hogy a szezon előtt kitűzött célokat újraértékelik, és az idény második felére való felkészülést az idei év utolsó tétmeccse fogja befolyásolni.
„Mindenféle szempontból nagyon fontos találkozó előtt állunk. Tudtuk, hogy nagyon nehéz lesz az idei szezon, azonban szeretjük a kihívásokat és szeretnénk megmutatni, hogy mire vagyunk képesek. Természetesen optimisták vagyunk, de az elsődleges célunk az, hogy a pályán mutassuk meg mire is vagyunk képesek valójában” – mondta a Sepsi-SIC edzőnője.
A 38 éves korábbi kézilabdázó teljes mértékben elégedett a lányok hozzáállásával, teljesítményével, de azzal is tisztában van, hogy bőven van még hová fejlődniük.
Kapusposzton bajban vagyunk, oda valószínűleg szükségünk lesz valakire, mivel a jelenlegi alapemberünk lesérült”
– zárta gondolatait Carmen Cartaș.
A játékosok formában vannak, ugyanis heti ötször napi két edzést tartanak, annak ellenére, hogy a bajnokság régóta szünetel. Folyamatosan felkészülési mérkőzéseket játszottak, valamint kisebb tornán is részt vettek.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC december 21-én játszik kupameccset az Unirea Slobozia otthonában, legutóbb a bajnokságban találkozott a két gárda, akkor a háromszékiek kikaptak 23–21-re.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Romániában szinte mindenkinek saját ingatlanja van – ennek történelmi okai vannak. Romániának azonban fokozott digitális sérülékenysége is van – ennek pedig jelenkori okai vannak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!