
Barátságos idénybúcsúztató meccs címén rendezte az eseményt a Sepsiszentgyörgyi Sportiskola, amely meghívta azokat a játékosokat, akik korábban a szentgyörgyi csapatot erősítették hosszú évekkel ezelőtt, ellenfelük pedig a frissen élvonalba jutó VSK Székelyudvarhely volt.
A hazai csapatban két aktuális román válogatott játékos is szerepelt, Szőke Marius Alin és Andrei Valeriu Drăgan személyében. Előbbi a CSM Vaslui játékosa, kétszeres román bajnoki ezüst-, illetve bronzérmes, 2018-ban pedig Challenge-kupagyőztes volt. Utóbbi a Konstancai CSM keretéhez tartozik, a válogatottal idén szerepelt az Európa-bajnokságon is, a 2023-as Szuperkupa legjobb játékosa, sokszoros ifjúsági országos bajnok.

Pályára lépett még többet között George Roșca (Vidombáki CS Sporting), Silviu Mihai Odobeșteanu (Segesvári CSM), Laurențiu Bălăceanu (Bákói CSM ), valamint az ugyancsak többszörös román válogatott Szász András (Bukaresti CSM) is.

A székelyudvarhelyi együttesben nem csak azon kézilabdázók jutottak szóhoz, akik kiharcolták az élvonalba való feljutást, hanem pár olyan is ott volt a Sipos Lóránt által irányított csapatban, akiknek pályafutása innen indult, de most már klubban szerepelnek. Ilyen volt Buzogány Barna (Nagybányai Minaur) és Balázs Botond (CSU Suceava).

A találkozóra ingyenes volt a belépés, nagyjából 250 néző látogatott ki a helyszínre, hogy megtekintse a barátságos összecsapást, amelyen mindvégig kiváló hangulat uralkodott, illetve látványos mérkőzést teremtettek a játékosok.
A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.
Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A herszoni kormányzó szerint az ukrán erők fegyveresei irányíthatták szilveszter éjszaka azokat a Fekete-tenger partján található kávéház és szálloda elleni dróntámadásokat, amelyek következtében az új évet ünneplő civilek elevenen égtek el.
Hatalmas elégedetlenséget váltott ki a kimondottan a forró termálvízért Félixfürdőre utazók körében, hogy a megszokottnál jóval hidegebb víz fogadta őket a szilveszteri időszakban az Apollo strandon.
… Bukarest új főpolgármesterének szakmai önéletrajza icipicit hamis, de szerinte az egész csak félreértés… és a Pruton túli parlament plenáris ülésén nem kisebb dologról kommunikáltak a honatyák, mint egy jó kis bulikáról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!