Fővárosi arany, erdélyi ezüst – lezárult a Bölények Ligája

Józsa Csongor 2021. május 12., 13:47

Abban minden résztvevő egyetértett, hogy a legfurcsább, legnehezebb bajnoki idényen vannak túl. Véget ért a férfi kézilabda Bölények Ligája 2020–21-es kiírása, a Bukaresti Dinamo meggyőző fölénnyel hódította el az elsőséget – zsinórban ötödik aranyérmét zsebelte be.

Teljesen megérdemelten nyerte az idei kiírást a Bukaresti Dinamo Fotó: Alex Micsik/Agerpres

Az év közben átírt versenyszabályzat, buborékrendszer, elmaradt összecsapások, zárt kapus mérkőzések jellemezték a férfi kézilabda Bölények Ligája idei kiírását. A tervek szerint a 16 csapatos mezőny az alapszakasz és a rájátszás után alakította volna ki a végső sorrendet, végül azonban csak az előbbi döntötte el, hogy kik állhatnak dobogóra, kik búcsúznak az élvonaltól.

A Román Kézilabda-szövetség (FRH) versenybizottsága a pontvadászatot teremtornák keretében szervezte meg, a mérkőzések nagy részét Sepsiszentgyörgyön, Tordán, Kolozsváron és Bukarestben játszották, tehát azt lehet mondani, hogy majd minden esetben a csapatok az összes, 28 fordulóban idegenben léptek pályára.

A mérkőzések tíz százaléka zöld asztalnál dőlt el, mivel a koronavírus-járvány miatt a klubok nem tudtak ott lenni az adott tornán – a 210-ből 19 összecsapás maradt el ezért, ezeket a párharcokat elveszítették azok az együttesek, amelyek távol maradtak. A megmérettetés felénél a Dunărea Călărași pénzügyi okok miatt visszalépett, így 15 csapattal folytatódott a Bölények Ligája.

A bajnok kiléte elég gyorsan eldőlt, a Bukaresti Dinamo kiemelkedett a többiek közül, végül nyolc ponttal nyerte a bajnokságot, csupán öt pontot hullajtott el:

27–27-es döntetlent játszott a Tordai Potaissával, valamint 24–22-re kapott ki a Konstancai HC-tól. Vagyis azon két klubtól, amelyek követték a fővárosiakat a dobogón.

A Kolozs megyei együttes fennállása eddigi legjobb eredményét könyvelte el ezzel az ezüstéremmel. A szezon meglepetéscsapata a CSM Focșani volt, zsinórban nyolc találkozót húzott be a legvégén, ami az ötödik helyre volt elégséges – a legjobb a klub történelmében.

A Dunărea mellett búcsúzott az élvonaltól a Fogarasi VSK, a Resicabányai CSM és a CS Botoșani. A Bákói Știința és a CSU Suceava pedig pótselejtezőre kényszerült. Az A osztályból a Székelyudvarhelyi Szejke SK és a CSM Alexandria jutott fel.

A pontvadászatnak vége van, de a mezőnyre vár még egy torna: a Román Kupa idei kiírása.