A magyar keretből Bodó Richárd, Bánhidi Bence, Balogh Zsolt, Borbély Ádám, Lékai Máté, Mikler Roland, Rosta Miklós, Rodríguez Álvarez Pedro, a szakmai stábból pedig a spanyol José María Rodríguez Vaquero hiányzott.
Ahogyan pénteken a 30–15-re megnyert pozsonyi mérkőzésen, a magyarok ezúttal is jól kezdtek, és bár a hetedik percben még csak 6–4-re vezettek, ezt követően
Győri Mátyás irányításával, remek védekezéssel nyolc és fél perc alatt egy hetes gólsorozattal elhúztak a szlovákoktól.
Az első félidő hátralévő részében sokat cserélt a hazaiak szakmai stábja, ezért rendezetlenebbé, pontatlanabbá vált a csapat támadása és védekezése is, ezt kihasználva a vendégek Patrik Hruscak vezérletével a kilencgólos hátrányukat négyre csökkentették a szünetre.
A második félidőben már a hetedik percben időt kellett kérnie Gulyás István szövetségi kapitánynak, mert nem volt megfelelő a játékosok összpontosítása, ami mindkét kapu előtt hibákhoz vezetett, a szlovákok pedig 22–21-re felzárkóztak. A folytatásban Topic Petar négy, majd Máthé Dominik két találatával
ismét elléptek a magyarok (28–22), akik ismét stabilizálták a védekezésüket, így innen már nem tudott visszakapaszkodni az ellenfél.
A mezőny legeredményesebb játékosa Patrik Hruscak volt kilenc góllal, magyar részről Máthé Dominik hét, Topic Petar, Győri Mátyás hat-hat, Ancsin Gábor és Sunajko Stefan öt-öt alkalommal talált be.
Az Eurokupában a jövő januári magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokság selejtezősorozatában nem szereplő csapatok, azaz a rendező országok válogatottjai, valamint a legutóbbi kontinensviadal két döntőse, Spanyolország és Horvátország vesznek részt.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!