A csapat szerda délutáni online sajtóbeszélgetésén Gulyás István szövetségi kapitány elmondta, úgy döntöttek, hogy nem élnek a szerdai lehetőséggel és a rajt előtti napon is a Telkiben található bázisukon, a Magyar Labdarúgó Szövetség edzőközpontjában gyakorolnak, illetve videózással készülnek a Hollandia elleni meccsre.
Hozzátette, csütörtökön megismerkednek majd a körülményekkel, és megjegyezte, nem hiszi, hogy ezen múlna a sikerük.
A magyarok első ellenfele szerdán délután az új népligeti csarnokban tartja edzését. Sipos Adrián ennek kapcsán megjegyezte, mindannyian egyre tapasztaltabbak, és tudják, hogyan kell belépni egy ilyen csarnokba és elkezdeni egy ilyen fontos találkozót.
– nyilatkozta a Telekom Veszprém védekező-specialistája.
Gulyás kifejtette, a hollandok nagyon gyorsan játsszák át a pálya középső területét, ezért a visszafutásra különösen figyelni kell ellenük.
A magyarok novemberben előbb 26-24-re, majd 26-23-ra nyertek Bosznia-Hercegovina ellen, múlt szombaton pedig 36-30-ra legyőzték Bahreint. A magyar és a holland válogatott eddig húsz alkalommal csapott össze egymással és minden mérkőzés magyar győzelemmel zárult.
Ez lesz a 15. kontinenstorna, és a 13., amelyen a magyar csapat is részt vesz, de az első férfi felnőtt világverseny a sportágban, amelynek – részben – Magyarország ad otthont. Az eddigi legjobb Eb-szereplés az 1998-as hatodik hely volt, legutóbb kilencedik lett a csapat, idén pedig a legjobb nyolc közé kerülés a magyar szövetség elvárása.
A budapesti B csoportban csütörtökön 21.30-tól Hollandiával, vasárnap 19 órától Portugáliával, kedden 19 órától Izlanddal találkoznak a társházigazdák. A középdöntőbe az első két helyezett jut.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!