HIRDETÉS

Felvette a harcot sokkal erősebb ellenfelével a VSK Udvarhely

Visszajött a meccsbe, nagyot harcolt a VSK Udvarhely
Fotó: László Ildikó

A férfi kézilabda Bölények Ligájában évek óta egyeduralkodó Bukaresti Dinamo vendége volt vasárnap délben a VSK Udvarhely. A fiúk nem vallottak szégyent a bajnok otthonában, tartották a lépést a sztárokkal és válogatottakkal.

A Dinamo szinte tökéletes mutatókkal vezeti a Bölények Ligáját, az eddigi összes meccsét megnyerte, egy kivételével, amikor a kiesés elől menekülő Temesvári Poli otthonában óriási meglepetésre 29–29-es döntetlent játszott. A Bajnokok Ligája rájátszásában is érdekeltek a fővárosiak, március végén és április elején a német Magdeburggal játszanak páros meccset a negyeddöntőbe jutáshoz – a továbbjutóra a One Veszprém vár a nyolc között.

A címvédő keményen kezdett, nem kellett elteljen három perc és már 4–1-re vezetett. Ez viszont nem billentette ki ritmusából a VSK-t, az udvarhelyi fiúk tartották a lépést a jóval tapasztaltabb ellenféllel, sokáig két-három gólos távolságban voltak. A hazaiak részéről a montenegrói Vujovics, a dán Blzaejewicz, az izlandi Thrastarson és a honosított horvát Kuduz ellenállhatatlanul játszott, így a játékrész hajrájára ellépett a Dinamo, a szünetben 22–15-re vezetett – úgy, hogy a VSK kapusa, Ivan Eres két büntetőt is kivédett.

Térfélcserét követően teljesen másképp folytatódott a játék, hiszen bő öt percig egyetlen találat sem esett, majd egy gyors gólváltást követően a vendégek elkezdték lefaragni hátrányukat.

Eres egymás után mutatta be a bravúrokat a kapuban, a VSK pedig egy 4–0-s rohammal visszajött a meccsbe (44. perc 25–23).

Itt viszont ismét magára talált a Dinamo, és a lefújásig 3-4 gólos távolságon tartotta a VSK-t. Az udvarhelyieknél több kiváló teljesítmény is volt vasárnap, a második játékrészt megnyerték a címvédőnél, ezt nem sok együttes mondhatja el magáról.

Hazai meccs jön, két hét múlva a Bákói CSM látogat Székelyudvarhelyre.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 19. forduló
Bukaresti Dinamo–Székelyudvarhelyi VSK 32–28 (22–15)
Dinamo: Branko Vujovic, Frederik Ladefoged Blazejewicz, Haukur Thrastarson 6–6, Nicușor Andrei Negru, Stanislav Kasparek, Ante Kuduz 3–3, Călin Dedu, Darko Djukic 2–2,
Ionuț Iancu 1. Játszott még: Vladimir Cupara – Tudor Buguleț, Haniel Langaro Inoue, Daniel Stanciuc, Robert Militaru. Vezetőedző: David Davis.
VSK: Aleksandar Milicevic, Feliciano Nunes Couveiro 6–6, Alin Roșu 5, Mihai Dobra 4, Tálas Huba 3, Aron Dedu, Pavel Loic, Menyhárt Barna, Bogdan Păunescu 1–1. Játszott még: Varó Lajos, Ivan Eres – Szabó Zoltán, Komporály Attila. Vezetőedző: Sipos Lóránt.
Hétméteresek: 4/2, illetve 2/1
Kiállítások 4, illetve 4 perc

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 2024–2025-ös szezon, 19. forduló

Bölények Ligája, 2024–2025-ös szezon

Sorrend#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
GólkülönbségGk
PontP
1
Bukaresti Dinamo Bukaresti Dinamo
19
18
1
0
643-480
55
2
Tordai Potaissa Tordai Potaissa
18
15
1
2
574-523
46
3
Nagybányai Minaur Nagybányai Minaur
19
14
2
3
592-532
44
4
HC Buzău HC Buzău
19
14
0
5
576-547
42
5
Konstancai CSM Konstancai CSM
19
12
1
6
554-507
35
6
Bukaresti CSM Bukaresti CSM
19
9
2
8
505-499
29
7
CSU Suceava CSU Suceava
19
9
1
9
616-615
28
8
Bákói CSM Bákói CSM
19
7
1
11
541-549
22
9
CSM Vaslui CSM Vaslui
19
6
2
11
495-560
20
10
CSM Focșani CSM Focșani
19
4
5
10
518-558
17
11
Bukaresti Steaua Bukaresti Steaua
20
4
4
12
614-665
16
12
Temesvári Poli Temesvári Poli
19
4
3
12
508-535
15
13
Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK
19
4
3
12
517-565
15
14
Fogarasi VSK Fogarasi VSK
19
0
0
19
469-587
0
Konstancai CSM:
Konstancai CSM:
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Itt a vége, eldőlt minden: a Gyergyói Hoki Klub nyerte az Erste Ligát

Hiába szerezte meg a vezetést a Csíkszeredai Sportklub, fordítani tudott a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének hatodik mérkőzésén, és 4:2-es összesítéssel megnyerte a sorozatot. A piros-fehérek történetük során másodszor hódították el a trófeát.

Örömhír az FK Csíkszeredának: ideálisan indult a forduló a feljutás szempontjából

A Resicabányai CSM kétgólos vereséget szenvedett a Steauától a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában, ez pedig az FK Csíkszeredának kedvez, amely egy esetleges szombati diadallal bebiztosíthatja a helyét az élvonalban.

Székelyhon

Szörnyű tragédia nagypéntekre virradóan: bennégett egy utas a kamionnal ütköző személyautóban

Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.

`
Krónika

Elmaradt a húsvéti roham: üres szálláshelyek, leárazások, zárva tartó panziók Erdély-szerte

Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.

Krónika

Magyarországiak szenvedtek halálos balesetet Romániában

Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.

Főtér

Az USR beállt Nicușor Dan mögé, aztán a BEC kirúgta onnan…

… egy polgármester úgy beszólt Victor Pontának, hogy az szökőárnak is beillene… és a mutáns tél váratlanul kapta magát és feldobta a talpát.

Ez is érdekelheti

Egyszer sem adta ki a kezéből az előnyt a Sepsi-SIC

Végig vezetve magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kézilabdacsapata a Kolozsvári CSU ellen a másodosztályú bajnokság felsőházi rájátszásának kilencedik fordulójában.

Az elsőben futott az eredmény után, a másodikban csak a VSK Székelyudvarhelynél volt az előny

Két ellentételes félidőt láthattak a nézők a férfi kézilabda élvonal székelyudvarhelyi találkozóján. Ismét egy fővárosi együttest győzött le az újonc, közel került célkitűzése eléréséhez, a bennmaradáshoz.

Egyetlen meccsen dőlt el az aranyérem sorsa a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban

Csíkszentkirályon zárult a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság, az utolsó tornán izgalmas mérkőzések zajlottak, itt dőlt el a bajnoki cím sorsa: habár Szentegyháza sokáig vezetett, a végén Marosvásárhely fordított és megszerezte az aranyérmet.

A háromszéki sportlegenda, akinek a mai napig fáj az elveszített olimpiai döntő

Kétség sem fér hozzá, hogy a székely sport egyik legnagyobb alakja Kicsid Gábor kézilabdázó, aki az 1970-es években világverő román válogatott egyik alapemberének számított. A legendás sportembert mindennapjairól és emlékeiről faggattuk.

Hiányos kerettel is közel volt a bravúrhoz a Sepsi-SIC

Szoros mérkőzésen szenvedett kétgólos vereséget a Sepsi-SIC az Unirea Slobozia otthonában, a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában. Carmen Cartaș együttese több kulcsemberét is nélkülözte, ennek ellenére nagyot harcolt.

Kiütötte a Steauát a VSK Székelyudvarhely, megtarthatja élvonalbeli tagságát

A férfi kézilabda Bölényének Ligája rangsorának hátsó felében tartózkodó két együttes nézett farkasszemet. A székelyudvarhelyiek sokkal jobban akarták a győzelmet, így fontos lépést tettek a bennmaradás felé.

Győzelemmel zárta a rájátszás első szakaszát a Sepsi-SIC

Második sikerét aratta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában, miután szerda délután legyőzte a Nagyváradi CSU csapatát. A háromszéki együttes ezzel a diadallal egy helyet lépett előre a tabellán.

Feljutó helyről várja a visszavágókat a Segesvári VSK

Tavaly alig egy szezon után búcsúzott az élvonaltól a segesvári férfi kézilabdacsapat. A VSK most kiválóan menetel a másodosztályban, komoly esélye van arra, hogy az idény végén visszajusson a Bölények Ligájába.

A csoportkört teljesítették, az ország legjobbjai között a székelyudvarhelyi ifikézilabdázók

Négy székelyudvarhelyi kézilabda utánpótláskorú együttes nevezett idén az országos bajnokságba. Mind a 2-es (U16), mind a 3-as (U14) korcsoportoknál a lányoknál és a fiúknál is érdekeltek voltak.

Rendre visszakapaszkodott a VSK Székelyudvarhely, pont járt érte

Nem érződött, hogy a harmadik helyezettel játszik a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda élvonal összecsapásán. Alaposan megizzasztották egymást, nem jutottak dűlőre a HC Buzăuval.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!