Félszáz gólt dobott ellenfelének a VSK Udvarhely a kupában

Zátyi Tibor 2024. október 01., 16:25

Kiütéses győzelemmel kezdte meg szereplését a férfi kézilabda Román Kupában a VSK Udvarhely, az első fordulóban, kedden délután a másodosztály A csoportjában szereplő CSU Tg. Jiu vendégeként 28 gólos különbséggel nyert.

Szárnyalt a kupában a VSK Udvarhely Fotó: Csató Andrea

A két együttes korábban az előző másodosztályos bajnokságban találkozott egymással, akkor mindkét mérkőzést magabiztos sikerrel abszolválta az udvarhelyi együttes, hazai pályán 41–24-re, idegenben 46–23-ra győzött.

Kedden délután sem alakult másképp, nem volt kérdés, hogy melyik csapat jut tovább a következő körbe. A VSK negyedóra játék után már tíz góllal vezetett (4–14), a különbség pedig közel húszra nőtt a szünetig (9–27).

A szünetet követően is potyogtak a találatok, a VSK végül közel harmincgólos különbséggel, 51–23-ra nyert. A mérkőzésen Sipos Lóránt vezetőedző minden benevezett kézilabdázónknak játéklehetőséget adott.

Csütörtökön 17.30-tól már jóval nehezebb feladat vár a fiúkra, a Bölények Ligájában a címvédő és Bajnokok Ligájában szereplő Bukaresti Dinamót fogadják a városi sportcsarnokban.

Férfi kézilabda Román Kupa, 1. forduló
CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu–VSK Udvarhely 23–51 (9–27)
Gólszerzők: Păunescu, Csibi, Putnoky 7–7, Couveiro 6, Katona 5, Szász, Tálas, Loic, Roșu, Komporály 3–3, Zalevskyi, Milicevic 2–2.
Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3
Kiállítások: 2, illetve 6 perc