A két együttes korábban az előző másodosztályos bajnokságban találkozott egymással, akkor mindkét mérkőzést magabiztos sikerrel abszolválta az udvarhelyi együttes, hazai pályán 41–24-re, idegenben 46–23-ra győzött.
Kedden délután sem alakult másképp, nem volt kérdés, hogy melyik csapat jut tovább a következő körbe. A VSK negyedóra játék után már tíz góllal vezetett (4–14), a különbség pedig közel húszra nőtt a szünetig (9–27).
A szünetet követően is potyogtak a találatok, a VSK végül közel harmincgólos különbséggel, 51–23-ra nyert. A mérkőzésen Sipos Lóránt vezetőedző minden benevezett kézilabdázónknak játéklehetőséget adott.
Csütörtökön 17.30-tól már jóval nehezebb feladat vár a fiúkra, a Bölények Ligájában a címvédő és Bajnokok Ligájában szereplő Bukaresti Dinamót fogadják a városi sportcsarnokban.
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Ilie Bolojan román kormányfő elmondása szerint „pragmatikus megbeszélést” folytatott szerdán Budapesten Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel.
A román hadsereg kötelékében Besszarábia „visszaszerzéséért” szerzett „érdemeivel” indokolja a román államfő, miért tüntette ki azt a 107 éves háborús veteránt, aki egyes szakértők szerint a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!