A magyar együttes június 21-én Balatonbogláron kezdi meg a felkészülést, majd június 28-án Székelyudvarhelyre utazik, július 4-étől pedig Siófokon folytatódnak az edzések. Utóbbi helyszínen július 6-án Montenegró, július 9-én és 12-én pedig Brazília ellen játszanak felkészülési találkozót.
A csapat július 16-án utazik ki Tokióba, ahol akklimatizáció, és további felkészülést követően első csoportmérkőzését július 25-én játssza, Franciaország ellen.
„Az olimpiai felkészülésünk négy részre tagolódik, Balatonbogláron kezdünk, majd néhány napra Székelyudvarhelyre utazunk,
Ezt követően Siófokon dolgozunk tovább, a többi között három felkészülési mérkőzéssel, végül Tokióban hangolódunk rá a játékokra, ahol még egy edzőmeccs vár majd ránk, Norvégia ellen” – mondta el Elek Gábor szövetségi kapitány a magyar szakszövetség hivatalos oldalán.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!