Szenzációs formában menetel a Județean Prahova, az eddigi 12 játéknapot egyaránt győzelemmel zárta, szombaton délután pedig Sepsiszentgyörgyön, a Szabó Kati sportcsarnokban igyekezett folytatni kiváló sorozatát. A negyedik fordulóban egyszer már összecsapott a két fél, akkor egy pillanatig sem volt kérdés a pontok sorsa, Carmen Cartaș lányai 36–17-re kaptak ki.
Ahogyan az várható volt, ezúttal sem volt egyszerű dolga a zöld-fehéreknek, húsz perc után mindössze egy volt a különbség a két alakulat között (8–7).
Ekkor viszont valami megtört a hazaiaknál és nem működött a támadójáték, a szünetig egyszer sem tudtak betalálni, a Prahova pedig könnyedén fordítani tudott, 12–8-as vendégelőnnyel vonultak pihenőre.
A fordulást követően igyekezett összekapni magát a Sepsi-SIC, de nem tudott felzárkózni, a különbség leginkább csak nőtt, tíz perccel a vége előtt pedig már héttel ment az éllovas. A lefújásig ugyan sikerült kozmetikázni az eredményen, 25–20-ra kikapott a háromszéki csapat és továbbra is marad a második helyen, de már kilenc pont lemaradással a Județean Prahova mögött.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.
Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!