„A világbajnokság rengeteg tapasztalatot hozott számomra, és ez a legfontosabb, hiszen tudom minden egyes esemény segít a fejlődésemben nemcsak játékosként, hanem emberként is. Bár egyformán kaptam hideget-meleget egyaránt, de tudni kell, hogy nem minden úgy történik, ahogyan az kintről látszik. Összegezve, nem mondanám, hogy bármilyen megbánással tértem volna haza. Minden okkal történik, és ezekből csak tanulni lehet” – jegyezte meg a fiatal kézilabdázó Székely Sport érdeklődésére.
Ami a hollandiai és németországi közös rendezésű decemberi világbajnokság legemlékezetesebb pillanatait illeti, Éva felidézte legelső meccsüket Horvátország ellen (33–24), ahol a forgalom miatt késve érkeztek meg a helyszínre. Nem volt más választásuk, gyorsan kellett alkalmazkodniuk a kellemetlen helyzethez, ami azt is jelentette, hogy például a buszban kellett elvégezzék a bemelegítő gyakorlatokat, a stresszkezelésről nem is beszélve. „A csapat itt tanult meg igazán összetartó lenni” – véli a zetelaki kézilabdázó.
A legédesebb győzelemnek a japánok ellenit tartja, amikor 60 percen át keményen küzdöttek egy szívós ellenféllel, végül 31–27-re nyertek. Ami a Dániától (31–39) és Magyarországtól (29–34) elszenvedett vereségeket illeti, a 44-es mezszámot viselő székely sportoló elárulta, hogy mindkét meccs után frusztrált volt a légkör a válogatottban, mivel tudták, hogy ennél többre képesek és egyik meccset sem lett volna lehetetlen megnyerni.
„Mindenkiben égett a tűz, a vágy, hogy jobbak legyünk és még többet dolgozzunk, hogy ne kelljen sírva elhagyjuk a pályát legközelebb” – tette hozzá.
Az utolsó két vb-meccsről már nem tud érdemben mesélni, hiszen a Szenegál (37–17) és Svájc (36–24) elleni mérkőzéseket nézőként követte figyelemmel.
Már a világbajnokság előtt rengeteg meccset lejátszottam, mindegyiken meghaladva a 40-45 perces játékidőt, a fáradtság összegyűlt és mivel az utolsó két meccs nem bizonyult túlságosan nehéznek, a stáb úgy döntött, hogy pihenni hagy, mivel szükség lesz rám Besztercén a román bajnokságban” – részletezte a balszélső.
Élete első világbajnokságán négy mérkőzésen összesen 163 percet és 51 másodpercet töltött a pályán, 15 próbálkozásból 8 gólt szerzett (53%) – hatot szélről, kettőt ellentámadásból. Románia a 9. helyen végzett, ami a nemzeti csapat legjobb helyezése a legutóbbi öt világversenyt tekintve.
A legemlékezetesebb gól Éva számára a Magyarország elleni mérkőzésen, a Janurik Kinga ellen szerzett találat marad.
„Jól ismerjük egymást Janurikkal, és már a meccs előtt beszélgettünk, elmondtam, hogy szeretnék neki gólt lőni, mivel a 2024–2025-ös szezonban a Beszterce–FTC meccsen nem adódott meg a lehetőség, hogy kapura dobjak ellene” – fűzte hozzá mosolyogva.
A világverseny után nem sok idő jutott a pihenésre, ugyanis a Besztercei Gloria még az ünnepek előtt két fordulót lejátszott a hazai pontvadászatban, és már javában készül a következő megmérettetésekre, január 10-én folytatódik ugyanis a Bajnokok Ligája csoportköre, ekkor a Buducnost Podgoricát fogadják a TeraPlast Arénában.
Éva szerettei körében töltötte a karácsonyt és a szilvesztert, az ünnepi asztalról pedig nem hiányozhatott a nagy kedvenc töltött káposzta és a mákos-diós kalács. Nem híve az újévi fogadalmaknak, de célja mindig az, hogy jobb legyen az előző évhez képest.
„Igyekszem minden nap 1%-al jobb lenni az előző napi énemhez képest, szeretném újabb szintre emelni a mentális játékomat a pályán, illetve feltett szándékom, hogy több időt szánjak az egyéni dobásaim fejlesztésére.
A román válogatottnak meg azt kívánom, hogy az idei hazai rendezésű Európa-bajnokságon a legjobb hat között végezzen” – fogalmazta meg idei kívánságait.
A szélső alig várja, hogy ismét pályára léphessen, szeretné a világbajnokság alatt gyűjtött tapasztalatait mihamarabb gyakorlatba helyezni és saját képességei határait tovább feszegetni.
Slágermeccsekből nem lesz hiány az év elején, a címvédő és a csoportot százszázalékos mérleggel vezető Győri Audi ETO KC például január 25-én látogat Besztercére.
„A Győri Audi ETO elleni mérkőzés számomra egy álom, nagyon szeretnék pályára lépni és legalább egyszer kapura dobni, vagy védekezésben számunkra előnyös helyzeteket kiprovokálni. Gyermekkorom óta arra vágyom, hogy győri színekben játszhassak, viszont egyelőre az élet úgy kívánja, hogy ellenfelük legyek. Erre sem mondhatok nemet, hiszen ez már önmagában egy szenzációs élményt jelent” – szögezte le a 24 éves kézilabdázó.
Kerekes Éva nem kívánt reagálni azon sajtóhírekre, miszerint nyártól elhagyja Besztercét, egyelőre még nem nyilvános, melyik csapatot fogja erősíteni a következő szezontól.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!