Érvényesítette a papírformát az ezüstérmes a VSK Székelyudvarhellyel szemben

Józsa Csongor 2024. szeptember 14., 19:55

Gyorsan eldőlt minden, az újonc nem igazán tudta felvenni a ritmust a Konstancai CSM otthonában a férfi kézilabda élvonal harmadik fordulójának mérkőzésén.

A harmadik vereségét könyvelte el a VSK Székelyudvarhely Fotó: Facebook/csmconstantahandbal

Szombaton délután a férfi kézilabda Bölények Ligája harmadik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a Konstancai CSM-hoz utazott. Csak az elején tudta tartani a lépést – az első két gólt még ők szerezték – a Sipos Lóránt által irányított együttesnek.

A tavalyi ezüstérmes megrázta magát, fokozatosan növelte előnyét, a szünetben már hét volt közte (19–12).

A második felvonásban sem változott a játék képe, gyorsan lett két számjegyű a különbség. Sérülések miatt több alapjátékosát nem használhatta a székelyföldi gárda, a tréner mindenkinek megadta a játéklehetőséget, pozitívum, hogy a fiatalok, Menyhárt Barna és Tornai Balázs is betaláltak.

Nagyon simán nyert a Konstanca, a VSK Székelyudvarhely elkönyvelte harmadik vereségét is, igaz, hogy eddig mind olyan ellenféllel játszott, akik az élbolyhoz tartoznak.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 3. forduló:

Konstancai CSM–VSK Székelyudvarhely 37–24 (19–12).
A vendégek gólszerzői: Katona Tamás 8, Csibi Hunor 4, Vladyslav Zalevskyi és Menyhárt Barna 3-3, Tálas Huba 2, Putnoky Szabolcs, Komporály Attila, Szász Előd és Tornai Balázs 1-1.