Pénteken délben a Román Kézilabda-szövetség (FRH) székhelyén kisorolták a férfi kézilabda Bölények Ligájának 2022–2023-as idényének menetét. A tizennégyes mezőnyben ott van a VSK Székelyudvarhely is – a székelyföldiek újoncok, az SZKC 2018-as megszűnését követően lesz újból a városnak csapata a legjobban között.
Nem mondható, hogy kedvezett volna nekik Fortuna istennő, hiszen idegenben, a Bákói VSK otthonában kezdenek, majd az első hazai találkozón a Tordai Potaissa lesz az ellenlábas. A Kolozs megyeiek rendre a dobogón zárták a pontvadászatot az elmúlt években.
Aztán a második otthoni meccsre a Bajnokok Ligájában szereplő, a címvédő, a Bukaresti Dinamo érkezik a városi sportcsarnokba.
A bajnokság a tervek szerint augusztus 27-én kezdődik.
A VSK Udvarhely mérkőzései a férfi kézilabda Bölények Ligája őszi idényében
1. forduló: Bákói VSK (idegenben).
2. forduló: Tordai Potaissa (hazai).
3. forduló: HC Buzău (i).
4. forduló: Bukaresti Dinamo (h).
5. forduló: Temesvári Poli (i.).
6. forduló: CSU Suceava (i.).
7. forduló: CSM Focșani (h.).
8. forduló: Bukaresti Steaua (i.).
9. forduló: Nagyváradi VSK (h.).
10. forduló: Nagybányai Minaur (i.).
11. forduló: Bukaresti CSM (h.).
12. forduló: CSM Vaslui (i.).
13. forduló: Konstancai HC (h.).
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!