Eddig tudta tartani meghatározó játékosát az anyagi gondokkal küzdő marosvásárhelyi klub, amely már nem utasíthatta vissza az élvonalban feltörekvő Besztercei Gloria ajánlatát, és ezt elfogadva megadta a lehetőséget Andreea Târşoagă számára, hogy az új idényben bemutatkozzon a legjobbak között. A beszterceiek a hatodik helyen végeztek a befagyasztott Virágok Ligája ranglistáján, és az EHF Kupában a negyeddöntőig meneteltek.
„Nagyon örvendek, hogy bemutatkozhatom a Virágok Ligájában a Besztercei Gloria csapatánál. Egy erős klubhoz érkeztem, amelynek magas célkitűzései vannak, és nagy támogatásnak örvend a szurkolók részéről, akik nagy számban vannak jelen minden meccsen.
– nyilatkozta a marosvásárhelyi játékos a besztercei klub közösségi oldalának.
A 18 éves balátlövő eligazolásával már biztosan nem lesz a másodosztályú bajnokság D csoportjában második helyen zárt Marosvásárhelyi VSK segítségére, hogy a tervek szerint a nyár folyamán sorra kerülő osztályozó tornán megkísérelje a feljutást az élvonalba.
Andreea Târşoagăt generációja egyik legjobbjának tartják számon. Teljesítményét dicséri, hogy a Marosvásárhelyi Olimpic játékosaként még 2017 novemberében, alig 16 évesen már 100 gólnál járt a másodosztályú bajnokságban.
A marosvásárhelyiekkel ötszörös országos bajnoknak és kétszeres ezüstérmesnek vallhatja magát a serdülő és ifjúsági korosztályban. A román ifjúsági válogatottal 2018-ban részt vett a lengyelországi U18-as világbajnokságon, ahol a 9. helyen végeztek, egy évvel korábban pedig a második helyet szerezték meg a Győrben megrendezett Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon, de szerepelt már a felnőtt válogatott keretében is.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
A szakértők szerint 2026 újabb negatív rekordokat hozhat az ingatlanfejlesztési területen, különösen az adóemelések és a lakóházak iránti kereslet folyamatos gyengülése miatt.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!