A dán férfiválogatott múlt hétvégén sorozatban negyedszer nyerte meg a világbajnoki címet, így továbbra is vezeti az EHF ranglistáját. Mögötte Franciaország a második, míg Németország a harmadik helyen áll.
A legutóbbi két világbajnokságot és Európa-bajnokságot figyelembe vevő rangsorban a magyar válogatott a férfiaknál a hatodik, a nőknél a hetedik helyet foglalja el. A férfiak megelőzik többek között Portugáliát és Norvégiát, míg a női csapat Montenegró és Spanyolország előtt zárt.
A román válogatottak közül a férfiak a 25. helyet szerezték meg Grúzia és Litvánia előtt, míg a női együttes Lengyelországot és Csehországot megelőzve a 11. pozícióban található.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!