A magyar válogatott az egyes kalapban kapott helyet, míg a románok hármasból várhatták a húzást, a csoportokat elnézve mindkét együttes elégedett lehet, hiszen elkerülték az igazán erős válogatottakat.
A férfi kézilabda kontinenstornán való részvételért Magyarország válogatottja Litvánia, Georgia és Svájc hármasát kapta, míg a román nemzeti csapat ellenfelei Ausztria, Feröer-szigetek és Ukrajna lesznek. A tornára a csoportok első két helyezettje, valamint a négy legjobb csoportharmadik jut ki.
A 2024-es Európa-bajnokság házigazdája Németország, a tornán 24 csapat küzd meg január 10–28. között. A nyitómérkőzés Düsseldorfban, a döntő Kölnben lesz.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!